SRBIN POBEDIO HRVATA: Stanoje bolje od Zvezdinog dželata!

29.04.2023

19:02

Nekadašnji trener Partizana sve bolji u Turskoj.

Fudbaleri Konje pobedili su Trabzon rezultatom 2:1 u utakmici 32. kola turske Superlige.

Deluje da je Aleksandar Stanojević konačno pronašao pravu formu, pošto je posle pobede od 2:1 u gostima protiv Kasimpaše istim rezultatom savladao i aktuelnog šampiona na svom terenu.

Nije utakmica dobro počela za Konjaspor, pošto je ekipa koju sa klupe predvodi Nenad Bjelica golom Hamšika došla do prednosti već u 12. minutu. Konja se trgla posle tog gola i u 37. minutu posle nekoliko dobrih šansi preko Pozuela došla do izjednačenja.

Odolevao je Trabzon do finiša i pao posle prekida u 85. minutu. Giljerme je ubacio, a Soner Dikmen glavom zakucao loptu. Čakir se nije proslavio, mogao je i bolje da interveniše. Nenad Bjelica je izgubio i drugu utakmicu od dolaska u Tursku, ponovo je tim hrvatskog stručnjaka poveo i sve prosuo u natsvaku.

Nakon današnjeg meča Konja i Trabzon su na deobi šestog mesta sa 45. osvojenih bodova.