HOROR SEZONA SE NASTAVLJA: Bivši igrač Partizana presudio klubu iz Humske! Crno-beli bliži petom nego drugom mestu!

20.04.2023

16:23 >> 19:07

“Parni valjak” ređa katastrofalne rezultate.

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Partizan u derbi susretu 30. kola Superlige Srbije 1:0 (0:0). Utakmica na Banovom brdu završena je tek posle 9 dana pauze. Podsetimo, meč je počeo 11. aprila, ali je prekinut zbog nereda navijača crno-belih u 21. minutu.

Oprezno su krenule ekipe u ovaj nastavak duela, nije bilo mnogo šansi sve do finiša prvog dela igre. Partizan je uglavnom svoje napade bazirao na duge lopte prema Rikardu, ali to nije davalo rezultata. Međutim, udarci sa distance pravili su ogromne probleme golmanu Popovću. Natho je u 34. minutu zapretio sa 20-tak minuta, zatim je u 41. Urošević gađao tik uz prečku, dok je u 48. Pantić nakon slobodnog udarca   bio zamalo neprecizan. Čukarički je zapretio tek u poslednjim trenucima nadoknade vremena. Mladi Lučić se našao u sjajnoj prilici posle akcije po levom krilu, ali Stevanović je bio priseban.

Imao je Partizan odličnu šansu u 72. minutu. Na centaršut Baždara, Rikardo je glavom gađao sa pet metara, ali se odlični golman Popović nije dao. "Brđani" su mogli da slave i Uroša Drezgića. Štoper Čukaričkog, nepunih 15 minuta kasnije, zaustavio je loptu upućenu od Andrije Pavlovića. Prethodno sjajan pas Fejse ka Uroševiću, odličan centaršut, ali i reakcija Uroša Drezgića za najavu konačnih 1:0 i pobede Čukaričkog nad Partizanom posle tri i po godine.

Čukarički plej-of dočekuje na trećem, Partizan četvrtom mestu sa čak pet bodova manje od današnjeg rivala i TSC-a. Da crno-bele čeka uzbuljiva borba u doigravanju svedoči i činjenica da je petoplasirana Vojvodina na tri boda iz kluba iz Humske.

Večiti derbi, 170. po redu, između Partizana i Crvene zvezde, biće odigran na stadionu u Humskoj 26. aprila.

Čukarički - Partizan 1:0 (0:0)

SASTAVI:

Čukarički: Popović - Stevanović, Drezgić, Pankov, Tošić - Kovač, Docić - Lučić, Tomović, Ivanović - Badamosi.

Partizan: Stevanović - Filipović, Saničanin, Vujačić, Urošević - Fejsa, Natho - Jović, Pantić, Menig - Rikardo.

90. minut - Igraće se još 5. minuta!

84. minut - Povredio se i Vujačić! Njega je zamenio Marković.

76. minut - Kakva odbrana Stevanovića! Ivanovićev projektil završio je u korneru.

73. minut - Maestralnu šansu je imao Menig, najbolju na utakmici. Jović je centrirao, Rikardo je glavom pucao sa 5 metara, ali je Popović sjajno reagovao.

67. minut - Rogan je imao fenomenalnu priliku. Iz peterca je prebacio čitav gol.

65. minut - Menja Duljaj - na terenu je Baždar umesto Pantića.

64. minut - Filipović je šutirao sa ivice kaznenog prostora - rutinska odbrana iskusnog golmana Čukaričkog.

63. minut - Rogan je zamenio Stevanovića.

60. minut - Stevanović se povredio nakon duela sa Rikardom, očekuje nas prva promena na meču.

57. minut - Partizan je nešto ofanzivniji nakon primljenog gola.

52. minut - Odličan pas Natha ka Rikardu, ali Gomeš je kasnio za delić sekunde.

46. minut - GOOOOL! Sjajno dodavanje Badmasoija i odličan sprint Ivanovića koji pogađa protiv bivšeg kluba - 1:0.

Počelo je drugo poluvreme!

51. minut - Kraj prvog poluvremena. Čukarički - Partizan 0:0.

49. minut - Najbolja prilika na utakmici! Lučić je imao odličnu šansu iz neposredne blizine - Stevanović brani.

48. minut - Pantić je zapretio nakon slobodnog udarca. Pokušaj nekadašnjig člana Čelsija završava malo iznad prečke.

45. minut - Igraće se još šest minuta.

41. minut - Odličan udarac Urošević sa 20-tak metara. Popović pravi paradu, korner za Partizan.

40. minut - Preskaču crno-beli sredinu terena. Dubinskim loptama se traži Rikardo.

36. minut - Badamosijev udarac glavom završava visoko preko prečke.

34. minut - Pokušao je Natho sa 20-tak metara, međutim, golman Popović je uz blagu nesigurnost uhvatio loptu.

30. minut - Blaga inicijativa Partizana, ali bez prave i konkretne šanse.

25. minut - Oprezan pristup obe ekipe, veoma rezervisano igraju klubovi crno-belih boja.

22. minut - Utakmica na Banovom brdu je nastavljena!

21. minut - Igrači ponovo odlaze u svlačionicu. Naime, uletela je još jedna stolica na teren. Sada će morati da se isprazni kompletna istočna tribina.

18. minut - Novi prekid na Banovom brdu! Stolica je poletela ka linijskom sudiji.

18.40 - Nakon dvadestak minuta pauze utakmica je nastavljena.

16. minut - Meč je definitvno prekinut! Sudija Milan Mitić odlučio je u dogovoru sa delegatom da se duel suspenduje dok se tribina sa "grobarima" ne isprazni.

16. minut - Treći put je prekinut susret na Banovom brdu i to zbog istog razloga. Sudija Milan Mitić zaustavio je utakmicu.

12. minut - I ponovo prekid! Opet su navijači Partizana ubacili baklju na teren.

10. minut - Dobro ubacivanje Tošića u kazneni prostor, ali Fejsa je blokirao njegov centaršut. Od svega samo korner.

7. minut - Meč je prikinut za nekoliko trenutaka zbog ubačena baklje sa tribina.

5. minut - Početno ispitivanje snaga i dalje traje. Bez prave prilike na Banovom brdu.

1. minut - Utakmica je počela!