SITI I INTER DOVRŠILI POSAO: (R)Upamekano upropastio Bajern, goleada u Milanu! (VIDEO)

Erling Haland prolazi Dajota Upamekana

Mesto u polufinalu Lige šampiona obezbedili su Mančester siti i Inter.

Oni su se na taj način pridružili Realu i Milanu, koji su mesto među četiri najbolja tima Evrope osigurali u utorak.

"Građani" su izbacili ekipu Bajerna, dok su "neroazuri" bili bolji od Benfike.

Posle pobede u prvom meču na Etihadu od 3:0, Siti je na Alijanc areni samo odradio posao. Meč u Minhenu završen je 1:1, a šampion Engleske je mogao čak opet i da slavi.

Erling Haland je u 37. minutu promašio penal koji je totalno nepotrebnim igranjem rukom skrivio Dajot Upamekano. Međutim, Norvežanin se iskupio u 57. minutu kada je iskoristio Upamekanovo početničko klizanje. Na taj način je francuski štoper samo dokusurio svoju ekipu, koju je načeo prošle nedelje u Mančesteru užasnim reakcijama.

Možda bi po Bavarce bilo bolje da sudija Klemon Turpan u 19. minutu nije poništio crveni karton Upamekanu, koji je zaradio rušenjem Halanda kao zadnji igrač odbrane, ali je na terenu ostao jer je iz VAR sobe stigla potvrda da je napadač "građana" bio u ofsajdu.

Utešni gol za Bajern je u 83. minutu iz penala postigao Džošua Kimih.

Sa druge strane, Inter je materijalizovao pobedu od 2:0 koju je doneo iz Lisabona, pošto je u polufinale prošao remijem od 3:3 u revanšu.

Nikolo Barela je u 14. minutu doveo "neroazure" u vođstvo, a izjednačenje Benfiki je doneo Fredrik Orsens u 38.

Sve dileme oko pitanja pobednika dvomeča rešili su Argentinci Lautaro Martinez i Hoakin Korea koji su pogocima u 65. i 78. minutu povisili prednost Intera na 3:1.

U samoj završnici je Benfika golovima Antonia Silve i Petra Muse izbegla poraz.

Polufinalne parove činiće Real Madrid i Mančester siti, odnosno Milan i Inter koji će ljubiteljima fudbala prirediti najmanje 180 minuta derbija Dela Madonina.

Bajern - Mančester siti 1:1 (0:0) /prvi meč 0:3/

/Kimih 83p - Haland 57/

STADION: Alijanc arena

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

BAJERN: Zomer - Pavar (od 77. Stanišić), Upamekano, De Liht, Kanselo (od 63. Dejvis) - Kimih, Gorecka - Sane (od 63. Mane), Musijala (od 71. Miler), Koman - Čupo Moting (od 71. Tel).

MANČESTER SITI: Ederson - Akandži, Dijaš, Ake (od 66. Laport) - Stons, Rodri - B. Silva, De Brujne (od 88. Voker), Gundogan, Griliš - Haland (od 84. Alvarez).

Inter - Benfika 3:3 (1:1) /prvi meč 2:0/

/Barela 14, Martinez 65, Korea 78 - Orsens 38, Antonio Silva 86, Musa 90+5/

STADION: San Siro

SUDIJA: Karlos del Sero Grande (Španija)

INTER: Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni (od 80. Dambrozio) - Damfris, Barela (od 76. Čalhanoglu), Brozović, Mkhtarijan, Dimarko (od 80. Gosens) - Džeko (od 76. Lukaku), Martinez (od 76. Korea).

BENFIKA: Vlahodimos - Žilberto (od 46. Neres), Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo - Čikinjo (od 80. Neves), Florentino - Žoao Mario (od 89. Šjelderup), Rafa Silva (od 80. Musa), Orsnes - Gonsalo Ramos (od 74. Gedeš).

Tok mečeva

Drugo poluvreme

Kraj! Mančester siti i Inter su se plasirali u polufinale Lige šampiona!

90+5. minut - GOOOOOOOOL! Benfika dolazi do izjednačenja za čast - 3:3. Strelac je Petar Musa.

86. minut - Crveni karton! Tomas Tuhel i jedan njegov pomoćnik su isključeni iz meča zbog prigovora.

86. minut - GOOOOOOOL! Benfika se ne predaje! "Orlovi" su preko Antonija Silve smanjili na 3:2.

83. minut - GOOOOOOOL! Džošua Kimih je iskoristio jedanaesterac. Bajern je poravnao rezultat na 1:1.

82. minut - Penal za Bajern! Akandži je igrao rukom, a posle gledanja VAR-a je Turpan pokazao na belu tačku.

78. minut - GOOOOOOOOL! Inter stavlja tačku na dvomeč, pošto u revanšu vodi 3:1! Ovog puta je gol preciznim šutem dao Hoakin Korea posle sjajnog driblinga.

75. minut - Poništen gol! Tel je zatresao mrežu Sitija, ali je prethodno Koman bio u ofsajdu, pa pogodak nije priznat.

65. minut - GOOOOOOOOOL! Inter vodi protiv Benfike 2:1. Pogodak je postigao Lautaro Martinez, koji je loptu u mrežu prosledio posle oštrog ubacivanja Dimarka.

57. minut - GOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi, a strelac je Erling Haland. Norvežanin je načeo mrežu Bajerna, tako što je iskoristio poklon Upamekana koji se okliznuo.

55. minut - Haland je bio u dobroj šansi, ali je Zomer odlično reagovao.

52. minut - Spor početak drugog dela.

Utakmice su nastavljene.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Golova nema u Minhenu, dok je u Milanu 1:1.

42. minut - Koman je imao dobru priliku, ali se Ederson isprečio.

38. minut - GOOOOOOOOOOL! Benfika dolazi do izjednačenja na San Siru! Rezultat je glavom poravnao Frederik Orsens posle centaršuta sa desne strane.

37. minut - Nema gola! Haland je iz penala šutirao preko prečke!

35. minut - Penal za Mančester siti! Dajot Upamekano je igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je Turpan pokazao na belu tačku.

33. minut - Poništen gol! Lautaro Martinez je glavom zatresao mrežu Benfike, ali je pri ksoku odgurnuo jednog protivničkog igrača, pa je zbog toga pogodak poništen.

31. minut - Sjajna odbrana Onane posle slobodnog udarca Čikinja.

19. minut - Poništen crveni karton! Upamekano je kao zadnji igrač odbrane oborio Halanda i sudija Turpan ga je isključio iz igre. Međutim, stigla je reakcija iz VAR sobe jer je Norvežanin bio u ofsajdu, pa je poništen crveni karton štopera Bavaraca.

17. minut - Velika šansa! Sane je izbio sam ispred Edersona, ali je šutirao pored gola.

14. minut - GOOOOOOOOOOL! Inter vodi 1:0! Strelac je Nikolo Barela! Fenomenalno je vezista "neroazura" zalomio jednog protivničkog defanzivca, pa zatim lepo pogodio dalji ugao.

10. minut - Spori počeci mečeva u Minhenu i Milanu.

Utakmice su počele.

20.45 - Mečevi počinju za 15 minuta.

20.10 - Poznati su sastavi za oba meča.

Tomas Tuhel i Pep Gvardiola su se opredelili za sledeće postave:

BAJERN: Zomer - Pavar, Upamekano, De Liht, Kanselo - Kimih, Gorecka - Sane, Musijala, Koman - Čupo Moting.

MANČESTER SITI: Ederson - Akandži, Dijaš, Ake - Stons, Rodri - B. Silva, De Brujne, Gundogan, Griliš - Haland.

Simone Inzagi i Rodžer Šmit su odlučili da po ovih 11 pošalju na teren od starta:

INTER: Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Brozović, Mkhtarijan, Dimarko - Džeko, Martinez.

BENFIKA: Vlahodimos - Žilberto, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo - Čikinjo, Florentino - Žoao Mario, Rafa Silva, Aursnes - Gonsalo Ramos.

20.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog revanš mečeva četvrtfinala Lige šampiona između Bajerna i Mančester sitija, odnosno Benfike i Intera.