MILAN I REAL U POLUFINALU LŠ! Leao kao Kaka: Trk Portugalca SRUŠIO Napoli, Rodrigo POKORIO "Stamford Bridž"! (VIDEO)

18.04.2023

19:29 >> 23:13

Poznata prva dva učesnika polufinala elitnog takmičenja.

Leao i Žiru slave gol Napoliju

Fudbaleri Real Madrida i Milana ostvarili su plasman u polufinale Lige šampiona.

"Kraljevski klub" je sa 2:0 (0:0) nadigrao Čelsi na "Stamford Bridžu", te je sa ukupnih 4:0 prošao dalje. Dvostruki strelac bio je Rodrigo, koji je pogađao u 58. i 80. minutu.

Utisak je da su Madriđani rutinski na Ostrvu overili vizu za polufinale, mada je Čelsi propustio nekoliko šansi (prednjačio je Kante) da makar dvomeč učine zanimljivijim.

Milan je remizirao sa Napolijem rezultatom 1:1 (1:0), a zahvaljujući minimalnoj pobedi iz prvog duela prošao je dalje.

Roso-neri su poveli preko Žirua u 43. minutu, a izjednačio je Osimen u nadoknadi vremena.

Francuza je proigrao Leao, posle sjajnog prodora kojim je podsetio na legendarnog Kaku, a Žiru je pre toga promašio i penal, baš kao i Kvarackelija u drugom poluvremenu.

Sutra su preostala još dva revanš meča četvrtfinala, Mančester siti brani tri gola viška na Alijanc areni protiv Bajerna, dok Inter sa odličnih 2:0 ulazi u meč sa Benfikom.

Tok revanš mečeva mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Čelsi - Real Madrid 0:2 (0:0) /Rodrigo 58, 80/

Napoli - Milan 1:1 (0:1) /Osimen - 90+2 - Žiru 43/

Kraj - Milan i Real su u polufinalu!

90+2. minut - GOOOL! Osimen je poravnao na 1:1! Ipak, jako malo vremena je ostalo za Napoli...

85. minut - Sama završnica revanša, Real i Milan nadomak polufinala elitnog takmičenja.

81. minut - Kvarackelija je propustio priliku da iskoristi penal, sjajna intervencija Menjana!

80. minut GOOOL! Rodrigo se po drugi put upisao među strelce, sjajno ga je proigrao Valverde, pa mu je ostao lakši deo posla - 0:2!

70. minut - Čelsi je tražio penal, pošto je oboren Haverc, ništa od toga.

65. minut - Pokušaj Enca Fernandeza zaustavio je Kurtoa.

64. minut - Olivera je bio neometan pred golom Menjana, ali je promašio, te je Napoli propustio veliku šansu da se vrati u meč.

Detalj sa stadiona "Dijego Maradona"

58. minut - GOOOL! Rodrigo je doveo Real u vođstvo i verovatno stavio tačku na dvomeč - 0:1! Proigrao ga je Vinisijus, Madriđani su na pragu polufinala.

52. minut - Kante je izblokiran pred golom gostiju, Čelsi je dobio samo korner.

46. minut - Počela su druga poluvremena.

Milan vodi, bez golova u Londonu na poluvremenu!

45+1. minut - Kukurelja je "testirao" Kurtou, golman "galaktikosa" je sačuvao svoj gol u finišu prvog dela igre.

43. minut - GOOOOL! Žiru je konačno matirao Mereta, ali posle sjajnog prodora Leaa, koji je pretrčao veći deo terena - 0:1!

41. minut - Promašaj Vinisijusa, još uvek "nula" na "Stamford Bridžu".

35. minut - Mirniji period na oba susreta, mreže još uvek miruju.

28. minut - Nova briljantna odbrana Mereta posle pokušaja Žirua, golman Napolija je nogama, u rukometnom stilu, sprečio promenu rezultata.

22. minut - Leao je oboren, penal za Milan! Žiru je šutirao sa bele tačke, ali je Meret sjajnom paradom izbacio loptu u polje!

21. minut - Real je propustio prvu priliku, pošto je Rodrigo utirao pored stative.

13. minut - Napoli je zapretio preko Politana, lopta je otišla pokraj Menjonovog gola.

12. minut - Još uvek nismo videli stopostotne šanse u Napulju i Londonu, gosti čuvaju zalihu iz prvih mečeva.

11. minut - Čelsi je pokušao preko Kantea, ali je on loptu poslao van okvira gola.

5. minut - Agresivan početak i ofanziva domaćina, bez promene rezultata za sada.

1. minut - Počeli su revanši četvrtfinala LŠ, Napoli juri gol minusa, Čelsi - dva.

Počinju mečevi u Londonu i Napulju!

Real na stadionu "Stamford Bridž" pokušava da odbrani dva gola viška iz prve utakmice (2:0). Mrežu Čelsija tresli su Benzema i Asensio, a kakvu sezonu igraju "plavci" teško je verovati u čudo.

Londonski klub je u seriji od tri poraza u svim takmičenjima, zaključno sa subotnjim neuspehom protiv Brajtona - 1:2. "Kraljevski klub" je napravio trijumfalnu uvertiru za okršaj na Pstrvu protiv Kadisa (2:0), a videćemo da li će Englezi eventualnim ranim golom uspeti da "zakuvaju" dvomeč.

Milan u Napulj putuje sa golom prednosti iz prve utakmice (1:0), koju im je doneo Benaser, na dodavanje Leaa. Roso-neri su i u okviru Serije A deklasirali Napoli sa ogromnih 4:0, ali će ovo biti mnogo važniji i potpuno drugačiji susret.

Očekuje se i povratak napadača Napolitanaca Viktora Osimena, koji je propustio prvi duel na "San Siru", a jug Italije se nada da će najbolji strelac tima lansirati lidera prvenstva na Apeninima u polufinale.