17.04.2023

22:52

Ubedljiv trijumf "redsa" na Eland Roudu.

Fudbaleri Liverpula

Fudbaleri Liverpula prekinuli su niz od pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima i to na veoma ubedljiv način.

"Redsi" su u gostima razbili Lids, u okviru 31. kola Premijer lige.

Meč na Eland Roudu završen je rezultatom 1:6 (0:2).

Pvi gol na meču postigao je Kodi Gakpo u 35. minutu, a samo četiri minuta kasnije je Mohamed Salah duplirao prednost gostiju.

Nadu Lidsu vratio je Luis Sinistera u 47. minutut, ali je ona trajala samo pet minuta, pošto je u 52. Diogo Žota postigao gol za vođstvo Liverpula od 3:1.

Salahu je u 61. minutu zbog ofsajda poništen gol, ali je već u 64. opet zatresao mrežu i taj pogodak je priznat.

Petarda je pukla u 74. minutu kada je Žota postigao svoj drugi gol na meču.

Na kraju, konačan rezultat je postavio Darvin Nunjez u 90. minutu susreta.

Ovom pobedom se Liverpul odvojio od Brentforda na tabeli i učvrstio se na osmoj poziciji, dok je Lids ostao 16.