SENZACIJA U KOMŠILUKU! Katastrofalan SUNOVRAT moćnog Dinama! Zagrepčani doživeli nezapamćenu BLAMAŽU!

05.04.2023

20:14

Fudbaleri zagrebačkog Dinama eliminisani su iz Kupa Hrvatske, pošto je posle preokreta Šibenik slavio sa 2:1 (0:1).

Arijan Ademi u dresu Dinama

Neviđena drama dogodila se u polufinalu hrvatskog kupa, iako je Dinamo imao vođstvo na poluvremenu od 1:0.

Do odlaska na odmor su "modri" postigli još jedan gol, ali je pogodak Josipa Drmića u 37. minutu poništen posle VAR odluke.

Vođstvo Zagrepčanima doneo je upravo Drmić, posle samo 60 sekundi igre i činilo se da će hrvatski šampion rutinski proći u finale.

Nastavak je, međutim, doneo potpuno drugu sliku. Najpre je rezervista Pozo izjednačio rezultat u 72. minutu, iako je samo 360 sekundi ranije kročio na teren umesto Marka Solda.

Dominik Livaković

Potpuni šok za igrače Dinama usledio je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je bivši igrač Zagrepčana Duje Čop naterao kapitena Livakovića na novu kapitulaciju, koja je označila kraj nadanja "modrih" o plasmanu u finale kupa Hrvatske.

Fudbaleri Šibenika će se za pehar boriti sa pobednikom duela Slaven - Hajduk, koji je na programu 12. aprila.