ZVEZDA DEMOLIRALA SPARTAK: Šampion Srbije EVROGOLOVIMA slavio u Subotici (VIDEO)

05.04.2023

20:38

Aleksandar Katai i Afrikanci doneli novu pobedu crveno-belima.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak u Subotici rezultatom 4:1 (2:1), u okviru 29. kola Superlige Srbije.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Subotici obeležili su evrogolovi koji su viđeni u drugom poluvremenu.

Crveno-beli su poveli već u sedmom minutu kada je Osman Bukari iskoristio kiks golmana domaćina Miša Dubljanića, ali je samo 60 sekundi kasnije Noboru Šimura sjajnim skokom i trazajem glavom posle kornera poravnao rezultat.

Zvezda je u 21. minutu dobila penal, koji je u 22. realizovao Aleksandar Katai. Ipak, morao je Magiko ponovo da stavi loptu na belu tačku, jer je prvi gol poništen pošto je Bukari ranije ušao u kazneni prostor. To njemu nije predstavljalo problem, već je još jednom, u 23. minutu, rutinski zatresao mrežu.

U drugom delu je publika mogla da uživa u sjajnim pogocima gostiju.

Prvo je Kings Kangva u 55. minutu postigao jedan od najlepših golova u sezoni, a u 82. je Katai maestralno iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Mogli su "golubovi" da ublaže poraz u sudijskoj nadoknadi, ali je Šimurin drugi gol na meču poništen jer je Japanac bio u ofsajdu.

Crvena zvezda je ovom pobedom pobegla drugoplasiranom TSC-u na 21 bod razlike, s tim što klub iz Bačke Topole ima i meč manje. Sa druge strane, Spartak je ostao 13. na tabeli sa 25 poena.

Spartak - Crvena zvezda 1:4 (1:2)

/Šimura 8 - Bukari 7, Katai 23p, 82, Kangva 55/

Gradski stadion (Subotica)

SUDIJA: Danilo Nikolić

SPARTAK: Dubljanić - Dunđerski, Ostojić, Bogićević, Vitorović - Šimura, Ado (od 71. A. Đurasović) - Todoroski (od 62. Bureković), Tošeski (od 62. Tumbasević), Srećković - Hrstić (od 81. Abraham).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović (od 65. Leković), Rodić (od 73. L. Nikolić) - Mijailović, Kangva - Bukari (od 83. Mituljikić), Katai, Prucev (od 65. Ivanić) - Rakonjac (od 73. Mitrović).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 4:1!

90+3. minut - Poništen gol! Matirao je Šimura još jednom Borjana večeras, ali je bio u ofsajdu.

Igraće se još tri minuta na Gradskom stadionu u Subotici.

82. minut - GOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 4:1! Majstorija Aleksandra Kataija iz slobodnog udarca.

76. minut - Ivanić je pokušao lukavo, ali je lopta prošla pored gola Subotičana.

70. minut - Rakonjac je šutirao glavom iz odlične pozicije, ali preko gola.

65. minut - Mirniji period igre u Subotici.

56. minut - Velika šansa! Bukarija je sa golom spojio Rakonjac, ali je Dubljanić izašao kao pobednik u situaciji 'jedan na jedan'.

55. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Kakav evrogol Kingsa Kangve! Zambijac je sa nekih 25 metara poslao pravu bombu pod prečku! Crvena zvezda vodi 3:1!

52. minut - Hrstić je slabo šutirao, pa nije bilo opasnosti po Borjana.

51. minut - Todoroski je pokušao da iznenadi Borjana iz slobodnog udarca, ali je golman crveno-belih krajnjim naporima uspeo da sačuva gol, pa su "golubovi" dobili korner.

48. minut - Rakonjac je bio u dobroj šansi, ali mu je odbranio Dubljanić. U nastavku akcije je Katai šutirao preko gola.

48. minut - Šimura dobija žuti karton.

47. minut - Umalo je Ado doneo izjednačenje Spartaku šutem iz daljine, ali je domaći tim morao da se zadovolji samo kornerom.

Počelo je drugo poluvreme. Bez izmena na obe strane.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 2:1.

36. minut - Todoroski je pokušao da ugrozi Borjana, ali je slabo zahvatio loptu.

34. minut - Sada je javno opomenut i Vigo.

33. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Kangva.

31. minut - Loš šut Kataija.

29. minut - Dobra šansa za Rakonjca, ali je golman Dubljanić odlično reagovao i zaustavio mu šut.

23. minut - GOOOOOOOL! Zvezda vodi 2:1! Aleksandar Katai je šutirao u istu stranu, golman Dubljanić ga je za razliku od prvog udarca pročitao, ali ni tako nije uspeo da zaustavi loptu.

22. minut - Poništen gol! Katai je realizovao penal, ali će morati opet da ga izvede, jer je Bukari ranije ušao u kazneni prostor.

21. minut - Penal za Zvezdu! Posle prečke Dragovića, u nastavku akcije je sudija Danilo Nikolić pokazao na belu tačku.

21. minut - Prečka! Dragović je glavom zatresao okvir gola domaćina.

17. minut - Katai je šutirao glavom posle kornera Kangve, ali lopta ipak nije završila tamo gde je Magiko želeo da je pošalje.

8. minut - GOOOOOOOL! Hladan tuš za crveno-bele - 1:1! Noboru Šimura je posle kornera bio najbolji u skoku i glavom je zatresao mrežu Milana Borjana.

7. minut - GOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0! Strelac je Osman Bukari! Reprezentativac Gane je iskoristio kiks golmana Miša Dubljanića koji je izleteo u prazno i ostavio mrežu nebranjenu.

5. minut - Opalio je Bukari po lopti sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno.

2. minut - Šutirao je Mijailović sa distance, ali nije bilo opasnosti po gol Spartaka.