SPEKTAKL U BUNDESLIGI: Bajern u GOLEADI savladao Augzburg, Lajpcig nastavio pohod na Ligu šampiona! (VIDEO)

11.03.2023

17:42

Odigrana su prva četiri meča subotnjeg progama u najjačoj fudbalskoj ligi Nemačke.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su na svom terenu Augzburg sa 5:3 (4:1)  u meču 24. kola nemačke Bundeslige.

Bavarci su pitanje pobednika rešili u prvom delu meča, iako su gosti prvi stigli do vođstva, kada je Mergim Beriša već u drugom minutu doneo prednost svom timu.

Ipak, Žoao Kanselo donosi ekipi iz Minhena poravnanje u 15. minutu, a već u 19. je bilo 2:1, kada je Bendžamin Pavar pogodio. Isti igrač je 16 minuta kasnije povisio na 3:1, da bi konačan rezultat prvog dela igre postavio Leroj Sane u nadoknadi.

Pokušali su gosti da se vrate u meč, Mergim Beriša je iz penala smanjio na 4:2 u 60. minutu, ali je Alfonso Dejvis u 74. otklonio sve dileme oko pobednika. Konačan rezultat je postavio Irvin Kardona nekoliko sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Do pobede je došao i Lajpcig, koji je na svom terenu slavio protiv Borusije Menhengladbah sa 3:0 (0:0).

U prvom delu meča nije bilo golova, a veliku šansu da gostima donese prednost je propustio Alasane Plea, koji je u 53. promašio jedanaesterac. To je domaćin kaznio već četiri minuta kasnije, kada je Timo Verner doneo prednost Red Bulu, u 71. je Emil Forsberg duplirao prednost, a konačan rezultat je u 80. minutu susreta postavio Joško Gvardiol.

Odigrana su još dva meča Bundeslige. Herta i Majnc su odigrali 1:1, a istim rezultatom je završen susret Ajntrahta i Štutgarta.

U poslednjem meču dana, Šalke će u derbiju Rura dočekati Borusiju iz Dortmunda.