ŠOK U BUNDESLIGI: Bajern poražen! Gubi prvo mesto na tabeli?

18.02.2023

17:42

Veliki udarac za Bavarce! Mogli bi da ostanu bez prve titule posle 11 godina i pehara koji je osvojila Borusija Dortmund 2012.

Džošua Kimih

Fudbaleri Bajerna iz Minhena poraženi su u 21. kolu Bundeslige na gostovanju Borusiji Menhengladbah rezultatom 3:2.

Tok utakmice je bio određen već u osmom minutu kada je štoper Bavaraca Dajot Upamekano dobio direktan crveni karton.

Samo pet minuta kasnije je domaći tim to iskoristio i poveo je preko Larsa Štindla.

Bajern se deset minuta pre kraja prvog poluvremena vratio u igru, jer je rezultat poravnao Erik Maksim Čupo-Moting.

Novu prednost Borusiji doneo je Jonas Hofman u 55. minutu, a u 84. je Markus Tiram povisio na 3:1.

U sudijskoj nadoknadi je Matis Tel samo ublažio poraz Bajerna.

Šampion Nemačke je i posle ovog poraza ostao prvi na tabeli sa 43 boda, ali Union Berlin ima 42, a Borusija Dortmund 40, s tim što te dve ekipe utakmice 21. kola igraju u nedelju i imaće šansu da prestignu (Union), odnosno da se izjednače (Dortmund) sa Bavarcima.

U istom terminu su odigrane još tri utakmice. Lajpcig je u gostima sa 3:0 pobedio Volfsburg, a istim rezultatom je kod kuće Štutgart pobedio Keln. Takođe, Frajburg je rezultatom 2:0 na strani srušio Bohum.