SUDIJA KUMOVAO ELIMINACIJI DORTMUNDA: Čelsi u četvrtfinalu LŠ! Benfika pregazila Belgijance (VIDEO)

07.03.2023

23:08

Utakmicama u Londonu i Lisabonu nastavljeno elitno klupsko takmičenje.

Fudbaleri Borusije i Dani Makeli

Fudbaleri ČelsijaBenfike prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona ove sezone.

"Plavci" su u revanš duel osmine finala protiv Borusije Dortmund ušli sa golom zaostatka iz prvog meča (0:1), ali su na Stamford Bridžu slavili sa 2:0 i na taj način su se domogli osam najboljih u Evropi.

Mreža "milionera" se prvi put zatresla u 38. minutu kada je pogodio Kai Haverc, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Ipak, samo pet minuta kasnije je Rahim Sterling doneo prednost Čelsiju.

Gol vredan plasmana u četvrtfinale je postigao Haverc iz penala u 53. minutu. Lopta je prethodno pogodila u ruku Marijusa Volfa, a Dani Makeli je pokazao na belu tačku. Nemački fudbaler je pogodio stativu sa 11 metara, ali je penal ponovljen jer su igrači oba tima ranije ušli u šesnaesterac. Drugi put je Haverc bio sigurniji.

U istom terminu su lisabonski "orlovi" potvrdili pobedu iz prvog meča, koju su ostvarili na gostovanju Klub Brižu (2:0). U revanšu koji je igran na Lužu bilo je 5:1 za portugalskog velikana.

Kakvo veče se očekuje bilo je jasno već u drugom minutu kada je gol postigao Žoao Mario, iako je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Rafa Silva je u 38. minutu doveo Benfiku u vođstvo, a Gonsalo Ramos je u nadoknadi prvog dela udvostručio prednost svog tima.

Ramos je na 3:0 povisio u 57. minutu, a u 70. je penal realizovao Žoao Mario. U strelce se upisao i David Neres u 77. minutu, a u 87. je počasni pogodak za Belgijance u dvomeču postigao Bjorn Mejer.

Čelsi - Borusija Dortmund 2:0 (1:0) /prvi meč 0:1/

/Sterling 43, Haverc 53p/

STADION: Stamford Bridž (London)

SUDIJA: Dani Makeli (Holandija)

ČELSI: Arizabalaga - Fofana, Kulibali, Kukurelja - Džejms, Kovačić (od 83. Pulišić), Fernandez (od 87. Zakarija), Čilvel - Sterling (od 83. Loftus-Čik), Haverc, Žoao Feliks (od 67. Galager).

BORUSIJA: Majer - Volf, Zile, Šloterbek, Gereiro - Emre Džan - Brant (od 5. Rejna), Belingem, Salih Ozdžan (od 64. Bajno-Gitens), Rojs - Ale (od 77. Malen).

Benfika - Klub Briž 5:1 (2:0) /prvi meč 2:0/

/Rafa Silva 38, Gonsalo Ramos 45+2, 57, Žoao Mario 70p, Neres 77 - Mejer 87/

STADION: Luž (Lisabon)

SUDIJA: Halil Umut Meler (Turska)

BENFIKA: Vlahodimos - Bah (od 63. Žilberto), Antonio Silva (od 89. Verisimo), Otamendi (od 74. Morato), Grimaldo - Florentino, Čikinjo (od 63. Neres) - Ausnes, Žoao Mario (od 74. Neves), Rafa Silva - Gonsalo Ramos.

KLUB BRIŽ: Minjole - Klinton Mata (od 62. Odoi), Mehele, Sila - Bjukenon, Nilsen, Vanaken (od 74. Rits), Sova (od 75. Nusa), Mejer - Lang (od 46. Onjedika), Jaremčuk (od 62. Hutgla).

Tok mečeva

Drugo poluvreme

Kraj! Čelsi je pobedio Borusiju sa 2:0 i tako nadoknadio poraz od jednog gola razlike iz prvog meča.

Kraj! Benfika je slavila 5:1 protiv Klub Briža i ukupnim rezultatom 7:1 je prošla dalje.

87. minut - GOOOOOOOL! Počasni pogodak za Klub Briž postiže Bjorn Mejer. Benfika vodi 5:1.

77. minut - GOOOOOOOL! Benfika vodi 5:0! U strelce se upisao i David Neres.

70. minut - GOOOOOOOL! Žoao Mario sa bele tačke povećava prednost Benfike na 4:0.

58. minut - Obrukao se Belingem. Imao je Englez šansu da zatrese mrežu Čelsija, ali je iz fenomenalne pozicije loše šutirao.

53. minut - GOOOOOOOOOL! Kai Haverc je drugi put sigurniji! Poslao je loptu u jednu, a Majera u drugu stranu.

51. minut - Nema gola! Haverc je pogodio stativu sa bele tačke! Međutim, penal se ponavlja, jer su igrači oba tima ranije ušli u šesnaesterac.

49. minut - Penal za Čelsi! Volf je igrao rukom u kaznenom prostoru.

Nastavljena je i utakmica Čelsi - Borusija.

57. minut - GOOOOOOL! Benfika ima 3:0, a mrežu Belgijanaca je još jednom zatresao Gonsalo Ramos.

Počelo je drugo poluvreme utakmice Benfika - Klub Briž.

Prvo poluvreme

Poluvreme i u Londonu! Čelsi vodi 1:0, a ukupan rezultat iznosi 1:1.

Poluvreme u Lisabonu! Benfika vodi 2:0, a čak 4:0 u ukupnom rezultatu.

45+2. minut - GOOOOOOOOL! Benfika vodi 2:0, pogodak je postigao Gonsalo Ramos.

43. minut - GOOOOOOOOOOL! Čelsi vodi 1:0, mrežu je probušio Rahim Sterling.

38. minut - Poništen gol! Haverc je zatresao mrežu Borusije, ali je gol poništen zbog ofsajda.

38. minut - GOOOOOOL! Benfika vodi 1:0, strelac je Rafa Silva.

28. minut - Stativa! Haverc je pogodio okvir gola, nisu "plavci" imali sreće.

17. minut - Arizabalaga sjajno brani šut Rojsa iz slobodnog udarca.

16. minut - Veliku šansu da donese prednost Benfiki je propustio Florentino, koji je iz kaznenog prostora poslao loptu pored gola.

8. minut - Još jedna šansa za "plavce", ali je Haverc šutirao pored gola.

6. minut - Žoao Feliks je pokušao posle soloprodora, ali je Majer odlično odbranio.

Počela je i utakmica Čelsi - Borusija Dortmund.

2. minut - Poništen gol! Žoao Mario je zatresao mrežu Klub Briža, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Počeo je meč Benfika - Klub Briž.

20.40 - Utakmica Čelsi - Borusija je odložena za deset minuta.

20.20 - Poznate su startne postave. Srpski reprezentativac Mihailo Ristić nije ni u protokolu za meč Benfika - Klub Briž.

20.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog prvih revanš mečeva osmine finala Lige šampiona. U Londonu se sastaju Čelsi i Borusija Dortmund, dok u Lisabonu igraju Benfika i Klub Briž.

Uvod

Prvi četvrtfinalisti Lige šampiona biće poznati večeras, kada se na Stamford Bridžu i Lužu odigraju revanš mečevi osmine finala elitnog klupskog evropskog takmičenja.

"Plavci" u Londonu dočekuju "milionere" i na svom terenu će pokušati da nadoknade minus iz prvog meča (0:1), dok će lisabonski "orlovi" kod kuće želeti da potvrde trijumf iz Briža (2:0).