DERBI PRIPAO ZVEZDI: Fenomenalni Pešić srušio TSC (VIDEO)

07.03.2023

21:15

Domaćin ima za čime da žali, pošto su se šanse pred golom Borjana ređale kao na traci.

Aleksandar Pešić slavi gol

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC rezultatom 2:1 (1:0) u Bačkoj Topoli, u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bio je Aleksandar Pešić, koji je sa dva gola rešio meč. Napadač šampiona Srbije je u 20. minutu načeo mrežu domaćeg tima, a u 46. je duplirao prednost gostiju.

Nadu TSC-u da može do boda vratio je Petar Ratkov pogotkom u 70. minutu, ali ipak je to bio jedini put kada je Milan Borjan matiran.

Međutim, treba istaći da je gol Zvezde visio u vazduhu maltene tokom celog meča. Šanse domaćih su se ređale kao na traci, a odbrana lidera na tabeli Superlige nije kapitulirala više puta samo pukom srećom.

Meč u Bačkoj Topoli bio je nekoliko puta prekidan. Utakmica je počela sa pet minuta zakašnjenja, a odigrano je nekoliko minuta, pre nego što su se prvi put ugasili reflektori na stadionu. Nakon toga reflektori su se ugasili još dva puta, a onda je glavni sudija Miloš Milanović povukao igrače u svlačionicu.

Problem je bio na trafostanici koja napaja energijom stadion TSC-a. Uključen je potom agregat, utakmica je nastavljena posle ukupno prekida od 45 minuta, pošto su predstavnici klubova dali saglasnost da može meč da bude odigran.

Crvena zvezda je posle ovog susreta prva na tabeli sa 69 bodova, dok je TSC četvrti sa 49.

TSC - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

/Ratkov 70 - Pešić 20, 46/

STADION: TSC Arena

SUDIJA: Miloš Milanović

TSC: V. Ilić - Stojković (od 74. Vukić), Stojić, Ćalušić - Cvetković, Radin (od 78. Kuveljić), Đakovac, Milosavljević (od 74. Mirčevski), Petrović - Ratkov, L. Ilić (od 88. Seke).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Dragović, Leković, Rodić (od 83. Prucev) - Mijailović, Kanga (od 69. Katai) - Bukari (od 83. Srnić), Kangva (od 54. V. Nikolić), Mitrović (od 69. Azarov) - Pešić.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:1!

90+7. minut -  Katai dobija žuti karton.

90+3. minut - Pešić propušta veliku šansu, a u nastavku akcije Katai šutira preko gola.

90+2. minut - Žuti karton za Sekea.

Igraće se još sedam minuta.

89. minut - Zamalo het-trik Pešića. Šutirao je Šiljo levom nogom, ali je Ilić bio odličan na golu.

81. minut - Katai je oprobao šut, ali je Ilić bio siguran na golu domaćina.

78. minut - Ilić je lukavo želeo da prevari Borjana, ali je kapiten Crvene zvezde bio spreman.

70. minut - GOOOOOOOOOL! TSC smanjuje na 2:1! Strelac je Petar Ratkov, koga je Luka Ilić spojio s golom.

60. minut - Ukazuje se pomoć Milanu Borjanu, koji se žali na povredu.

59. minut - Milosavljević je ušao u sredinu, opalio po lopti, ali je Borjan bio na mestu.

57. minut - Žuti karton za Bukarija.

53. minut - Oštar start Milosavljevića, zbog kog je dobio žuti karton.

46. minut - GOOOOOOOOOOL! Zvezda vodi 2:0! Strelac je opet Pešić, koji je naštelovao nišanske sprave. Bio je to mat u tri poteza. Vigo je iz prve proigrao Kangvu, ovan na isti način Pešića, koji je preciznim udarcem zatresao mrežu.

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena ni na jednoj strani.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda nezasluženo vodi 1:0!

45+1. minut - Borjan je izleteo, Stojković šutirao sa više od 30 metara, a Leković intervencijom u poslednji čas sprečio loptu da uđe u nebranjenu mrežu.

44. minut - Borjan opet čuva Zvezdu! Sprečio je Ratkova ovog puta da donese izjednačenje TSC-u.

40. minut - Pokušao je Đakovac iskosa, ali je Borjan bio siguran.

36. minut - Nova dobra šansa za TSC. Stojić je glavom pokušao posle kornera, ali nije bio precizan.

29. minut - Mijailović faulom prekida kontru TSC-a i dobija žuti karton.

27. minut - Ilić sa ivice kaznenog prostora šutira preko gola Borjana.

25. minut - Promašaj sezone! Milosavljević sa nekoliko metara nije uspeo da pogodi praznu mrežu gostiju iz Beograda.

23. minut - Neprecizan pokušaj Bukarija.

20. minut - GOOOOOOOL! Zvezda vodi 1:0! Aleksandar Pešić u svom stilu trese mrežu. Sjajnim potezom je Šiljo izbacio jednog protivničkog igrača, pa je rutinski matirao Ilića.

19. minut - Šutirao je Cvetković, ali bez opasnosti po gol Borjana.

15. minut - Zaradio je žuti karton Kanga zbog šutiranja protivničkog igrača.

13. minut - Oprobao je Kanga udarac sa distance, ali je bio neprecizan.

9. minut - Žuti karton za Luku Ilića.

3. minut - Meč je nastavljen!

Utakmica se nastavlja, a sat se resetuje na treći minut!

39. minut - Igrači oba tima se trenutno zagrevaju na travi TSC Arene.

36. minut - Zvanično! Utakmica će biti nastavljena, javili su iz Crvene zvezde!

34. minut - Fudbaleri oba tima ponovo idu u svlačionicu.

Reflektori se polako pale

32. minut - Igrači oba tima su opet na terenu, ali prema poslednjim informacijama i dalje nije sigurno da će se meč nastaviti večeras. Postoje dve opcije, prva je da se nastavi, a druga da se odloži za dnevni termin u sredu.

16. minut - Sudija šalje igrače u svlačionice.

15. minut - Ponovo nema struje! Totalni je mrak na TSC Areni, a jedino svetlo prave navijači Zvezde bakljadom.

11. minut - Struja je opet nestala, ali se odmah vratila. Ipak, zasad meč nije nastavljen još jednom.

Mrak u Bačkoj Topoli

10. minut - Utakmica je nastavljena.

Sudija Milanović je sklonio igrače sa terena i oni su trenutno kod svojih klupa.

4. minut - Reflektori ne rade kako treba, pa je utakmica prekinuta!

1. minut - Opasan početak domaćeg tima. Ratkov je iskosa izbio sam ispred Borjana, ali je loše šutirao.

Utakmica je počela!

18.15 - Utakmica u Bačkoj Topoli počinje za 15 minuta.

17.50 - Pravdu na TSC Areni deliće Miloš Milanović. Njemu će pomagati Miloš Šutulović i Stefan Vojnić, a četvrti sudija biće Stefan Jeknić. U VAR sobi sedeće Milan Mitić i njegov asistent Marko Đuričić.

17.25 - Pojavile su se startne postave, Crvena zvezda igra bez "pola tima". Strahinja Eraković, Mirko Ivanić i Nemanja Milunović nisu ni na klupi, a Aleksandar Katai je među rezervama.

17.20 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice TSC - Crvena zvezda.

Uvod

Crveno-beli u ovaj meč ulaze kao apsolutni favoriti, pošto im je nova titula nadomak ruke, jer imaju 16 bodova više od Partizana, koji je drugoplasiran na tabeli. Jednak broj bodova kao crno-beli ima Čukarički, a TSC je osvojio jedan poen manje.

Ipak, da ne mogu olako da shvate ekipu iz Bačke Topole, izabranicima Miloša Milojevića je potpuno jasno. Naime, oni su ove sezone u Superligi ostvarili 21 trijumf i tri remija, a jedan od njih bio je baš protiv današnjeg rivala, pošto je na Marakani bilo 1:1 u septembru.

U poslednje četiri i po godine su Zvezda i TSC odmerili snage deset puta, a bolji skor ima aktuelni šampion Srbije. Crveno-beli su upisali osam trijumfa, jednom je slavio TSC, a jesenas nije bilo pobednika.