POPOVIĆ "UHAPSIO" ŠERIF! Partizan bliži osmini finala LK, crno-beli sa desetoricom pobedili u Kišinjevu! (VIDEO)

16.02.2023

19:39 >> 23:02

"Parni valjak" ostvario dobar rezultat pred revanš u Humskoj.

Golman Partizana Aleksandar Popović

Fudbaleri Partizana savladali su Šerif u Kišinjevu minimalnim rezultatom 1:0 (1:0) u prvom meču plej-ofa Lige konferencija.

Gol odluke za crno-bele postigao je Rikardo u završnici prvog poluvremena, a izabranici trenera Gordana Petrića igrali su sa igračem manje od 50. minuta kada je isključenje zaradio Vujačić.

Sjajnu partiju na stadionu "Zimbru" prikazao je golman "parnog valjka" Aleksandar Popović, koji je bio najzaslužniji za činjenicu da su gosti odoleli inicijativi moldavskog predstavnika.

Šerif je propustio nekoliko sjajnih prilika, a najbolju je imao Tapsoba koji je u 22. minutu pogodio prečku, nakon čega je viđena jedna od nekolicine perfektnih intervencija "jedinice" Partizana.

Revanš susret na programu je sledećeg četvrtka u Humskoj.

Tok meča iz moldavske prestonice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Šerif - Partizan 0:1 (0:1)

Stadion: Zimbru

Strelac: Rikardo 45.

Šerif: Koval, Zohuri, Garananga, Kiki, Kpozo, Diop, Badola, Kijabu (od 80. Radeljić), Talal (od 52. Mumuni), Atiemven, Tapsoba.

Partizan: Popović, Filipović, Marković, Vujačić, Šehović, Fejsa, Belić (od 55. Ilić), Dijabate, Menig (od 71. Andrade), Natho, Rikardo.

Kraj utakmice - pobeda Partizana!

90+8. minut - Andrade je imao priliku da duplira prednost crno-belih, Koval je imao sreće u finišu.

90+7. minut - Žuti karton dobio je i rezervista Mumuni.

90. minut - Igraće se još sedam minuta.

89. minut - Garananga je oborio Dijabatea pa je i on "pocrveneo", ali je Nemac pregledao snimak i konstatovao da je krilni napadač Partizana prethodno igrao rukom! Moldavski predstavnik još uvek ima igrača više na terenu, ali i gol manje na semaforu.

84. minut - Nastavljen je period jalove ofanzive domaćeg sastava, Partizan blizu pobede u Kišinjevu.

76. minut - Stišali su se napadi Šerifa, Partizan rutinski čuva vođstvo sa desetoricom.

72. minut - Popović je dobio žuti karton zbog prigovora.

65. minut - Atiemven je zahvatio loptu glavom, uposlio ga je desni bek Zohuri, ali je Partizan imao sreće jer je lopta završila van okvira gola.

60. minut - Sjajan prodor Meniga koji je solidno šutirao, ali je Koval nogom sačuvao svoju mrežu!

59. minut - Slab centaršut Zohurija završio je preko gola.

55. minut - Pokušaji na obe strane u kratkom vremenskom periodu. Natho sa jedne i Badola sa druge strane nisu uspeli da promene rezultat.

52. minut - Bezopasan pokušaj Diopa posle prekida, lak posao za večeras odličnog Popovića.

50. minut - Osmers je konsultovao VAR tehnologiju, pa je promenio svoju odluku. Vujačić je isključen, "parni valjak" će veći deo drugog poluvremena igrati sa igračem manje na terenu.

49. minut - Vujačić je "pokosio" Talala, pa je i on "požuteo".

48. minut - Tapsoba je iskoristio smušenost odbrane Partizana, a Popović je sjajnom paradom sprečio izjednačenje!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Partizan ima minimalnu prednost posle prvih 45 minuta igre

45+2. minut - Tapsoba je dobio javnu opomenu.

45. minut - GOOOOOL! Rikardo Gomeš je matirao Kovala - 0:1! Bila je to kontra "3 na 3" crno-belih, Gomeš je povukao loptu u svom stilu, a onda je preciznim udarcem pogodio gol domaćina!

41. minut - Rikardo se zagradio i šutirao iz okreta, sjajna odbrana Kovala, Partizan je napravio prvu priliku na utakmici koja je otišla u nepovrat.

40. minut - Ulazimo u finiš prvog dela igre, posed lopte je na strani Šerifa, ali mreže miruju na stadionu Zimbru.

35. minut - Još jedna odbrana Popovića nakon šuta Talala i greške defanzive Partizana.

33. minut - Prvi žuti karton na večerašnjem meču zaradio je Kristijan Belić.

29. minut - Koval je zaustavio preteći napad crno-belih, lopta je bila upućena ka Dijabateu, ali je "jedinica" Šerifa bila koncentrisana.

27. minut - Prvi pokušaj srpskog predstavnika. Rikardo je spustio loptu do Markovića, ali je defanzivac Partizana previše oklevao, pa je odbrana Moldavaca otklonila opasnost.

25. minut - Šerif je dobio korner, pošto je odbrana Partizana izblokirala pokušaj Atiemvena.

22. minut - Tapsoba je pogodio prečku! Na odbijenu loptu natrčao je jedan njegov saigrač, ali je golman "parnog valjka" sjajnom intervencijom sprečio vođstvo domaćina!

21. minut - Filipović je morao privremeno da napusti teren zbog krvarenja.

15. minut - Atiemven je šutirao pored gola, bez promene rezultata u Kišinjevu.

8. minut - Lakšu povredu je zaradio Menig, ali će nastaviti utakmicu.

6. minut - Bolji početak moldavskog predstavnika koji je uputio drugi šut u okvir gola Partizana, Popović je zaustavio Tapsobu.

3. minut - Šerif je prvi put zapretio gostima, Talal je oprobao svoj udarac sa nekih 25 metara, ali je Popović lako uhvatio loptu.

1. minut - Nemački arbitar Osmers dao je znak za početak meča.

Počela je utakmica u Kišinjevu

21:00 - Održan je minut ćutanja kojim je odata pošta žrtvama razornog zemljotresa koji je pogodio Tursku i Siriju.

20:30 - Zagrevanje fudbalera Partizana uoči duela u Kišinjevu.

Partizan se plej-of faze najmlađeg evropskog klupskog takmičenja domogao zahvaljujući činjenici da je uspeo da osvoji drugo mesto u okviru izuzetno teške grupe D. Crno-beli su grupnu fazu okončali sa devet bodova, koliko je sakupila i prvoplasirana Nica, ispred Kelna i Slovackog.

Sa druge strane, Šerif je kao treći okončao svoj nastup u grupi E Lige Evrope, a ispred njega ostali su veliki favoriti, Real Sosijedad i Mančester junajted.

"Parni valjak" je imao najgoru moguću uvertiru pred prvi prolećni evropski test, budući da je doživeo debakl protiv Mladosti GAT (0:4) u Humskoj. Izabranici trenera Gordana Petrića pokušaće da poprave utisak i iz Moldavije donesu pozitivan rezultat, uoči beogradskog revanša koji će biti odigran kroz nedelju dana.

Srpski i moldavski sastav odmerili su snage 2005. godine u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Partizan je tada slavio dve minimalne pobede (po 1:0), a grobari se nadaju reprizi tog dvomeča.

Trener crno-belih Gordan Petrić u Kišinjevu ne može da računa na kapitena Slobodana Uroševića zbog žutih kartona, a njegovo mesto po levom defanzivnom boku zauzeće Zlatan Šehović. Takođe, u tim se vraća i defanzivni vezista Kristijan Belić, od koga se očekuje da donese čvrstinu na sredini terena.