BUDIMO REALNI, SAMPA JE ZRELA ZA SERIJU B: Stankovićevi puleni ispustili pobedu u 99. minutu!

06.02.2023

23:03

Đenovljani propustili veliku šansu da se priključe borbi za opstanak.

Fudbaleri Sampdorije ponovo nisu uspeli da stignu do pobede! Đenovljani predvođeni Dejanom Stankovićem odigrali su 2:2 na gostovanju Monci u meču 21. kola Serije A.

Posle ravno mesec dana i pet utakmica Sampdorija je konačno uspela da izbegne poraz. Tih mesec dana ekipa srpskog stučnjaka nije ni gol uspela da postigne, a sada je uspela dva. Ali to je nažalost po tim iz Đenove, bilo dovoljno samo za bod, iako je bila na domak sva tri.

Najbolji pojedinac Sampe je čovek koji je bio strelac i tog 4. januara protiv Sasuola Manolo Gabijadini. Ovog puta je postigao oba gola. Prvi u 12. minutu za 1:0. Monca je uspela da se vrati i izjednači preko Petanje u 32. minutu.

Ipak, sjajni Gabijadini u 58. minutu zatresao je mrežu i svojim četvrtim golom u sezoni doneo novo vođstvo Sampdoriji.

Međutim, Sampdorija je još jednom pokazala da psihološki nisu dostojanstveni Serije A. Mateo Pesina je u 99. minutu rutinski realizovao opravdano dosuđen penal za konačnih 2:2.

Monca na svom kontu sada ima 26 bodova i nalazi se na 10. mestu. Sampdorija je 19. sa samo 10 bodova.