MANČESTER PROKRČIO ŠUMU: Junajted na korak do finala kupa!

25.01.2023

23:10

Sjajan nastup ekipe Erika Ten Haga.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u gostima Notingem Forest sa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici polufinala engleskog EFL kupa.

Na ovaj način je Junajted došao na korak do finala, a samo pravo čudo i ogromna senzacija može da ih spreči da se tamo i nađu.

Prvi gol na meču postigao je Markus Rašford u 6. minutu, a prednost je duplirao Vout Veghorst, najnovije pojačanje ekipe, koji je mrežu domaćih zatresao u 45. minutu meča.

Sve nade Foresta da u revanšu mogu do šoka verovatno je raspršio Bruno Fernandeš, koji je u 89. minutu, na dodavanje Elange, postavio konačan rezultat.

Revanš će biti odigran 1. februara, kada ćemo i zvanično dobiti jednog finalistu, dok se drugi traži između Sautemptona i Njukasla. "Svrake" su mnogo bliže tome, pošto su sa 1:0 savladale "svece" u prvom meču, i to na njihovom stadionu.