SEVILJA I GUDELJ SLAVE HRVATA: Berberi uz dosta sreće do velike pobede! (VIDEO)

21.01.2023

23:12

Domaćin više od 30. minuta bio bez trenera.

Nemanja Gudelj

Fudbaleri Sevilje pobedili su Kadiz na svom "Ramon Sančez Pishuanu" sa 1:0 u utakmici 18. kola španske Primere.

U nadoknadi prvog poluvremena je Erik Lamela dao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena je Ivan Rakitić imao šansu, ali je odbranio Džeremajas Ledezma. U 59. minutu se desio možda i najzanimljiviji detalj utakmice kada je Horhe Sampaoli dobio dva žuta kartona.

Sevilja nije uspevala da napravi dobre prilike sve do 87. minuta kada je dosuđen penal. Žuti karton i to drugi na meču je dobio Ivan Aleho, a gol je sa bele tačke postigao Rakitić.

Svih 90 minuta na poziciji štopera odigrao je reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

Popularni Berberi su nakon novog trijumfa stigli do 18. boda i nalaze se na 14. poziciji. Kadiz je u zoni ispadanja sa dva boda manje od večerašnjeg protivnika.