SUPERLIGA: Prva pobeda fenjeraša u sezoni, remi u Lučanima

30.10.2022

20:27

Kompletirano 17. kolo Superlige Srbije.

FK Radnik Surdulica

Fudbaleri Radnika pobedili su u Surdulici ekipu Spartaka sa 2:0 u meču 17. kola Superlige Srbije.

Radnik je do prve pobede ove sezone u domaćem šampionatu stigao golovima Borka Duronjića u 55. i Petra Kunića u 64. minutu.

Ekipa iz Surdulice je poslednja na tabeli sa samo osam bodova, dok je Spartak 12. sa 14. Radnik će u narednom kolu gostovati kragujevačkom Radničkom, dok će Spartak dočekati Vojvodinu.

Nešto kasnije su fudbaleri Mladosti i Radničkog 1923 odigrali su bez golova u Lučanima.

Vezni igrač Mladosti Aleksandar Ješić jeste u 32. minutu zatresao mrežu protivnika ali je pogodak posle VAR provere poništen.

Klub iz Lučana je 12. na tabeli sa 15 osvojenih bodova, dok je Radnički osmi sa 22 osvojena boda. U narednom kolu Mladost gostuje Crvenoj zvezdi, dok Radnički u Kragujevcu dočekuje Radnik iz Surdulice.