ZVEZDIN TRIJUMFALNI MARŠ KROZ LAZAREVAC: Pešić i Kulibali doneli pobedu crveno-belima (VIDEO)

30.10.2022

17:49

Slavlje šampiona Srbije na nezgodnom gostovanju.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Kalife Kulibalija u Lazarevcu

Fudbaleri  Crvene zvezde savladali su Kolubaru u Lazarevcu rezultatom 2:0, u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Pobedu crveno-belima doneo je napadački tandem Aleksandar Pešić - Kalifa Kulibali.

Popularni "Šiljo" je u poslednjem minutu prvog poluvremena načeo mrežu domaćeg tima, a konačan rezultat je postavio centarfor iz Malija u trećem minutu nastavka.

Kolubara - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

/Pešić 45, Kulibali 48/

Stadion FK Kolubara (Lazarevac)

SUDIJA: Aleksandar Živković

KOLUBARA: Stanivuković - Janković (od 71. Andrić), Bakić, Azemović, Kočović - Sadiković (od 62. Vukušić), Lončar - Đokić (od 62. Đuričković), Milojević (od 89. Radosavljević), Ilić - Kadrić (od 89. Vulin).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić (od 83. Bogdanović), Dragović, Eraković (od 46. Leković), Rodić (od 46. Azarov) - Mijailović, Kangva - Ben, Ivanić (od 62. Mustafa), Mijatović - Pešić (od 46. Kulibali).

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:0.

84. minut - Vukušić je izašao 'oči u oči' sa Borjanom, ali ga je stigao Kangva i s leđa je uklizao na loptu, te je osujetio napadača Kolubare.

78. minut - Kulibali izbija loptu sa gol linije posle kornera Kolubare i na taj način spasava crveno-bele.

70. minut - Slobodan udarac je izveo Kangva, ali je Stanivuković odbio loptu u korner.

65. minut - Pokušaj Vukušića, ali bez opasnosti po goste iz Ljutice Bogdana.

62. minut - Šut Gobeljića, ali neprecizan.

54. minut - Šutirao je Mijailović, ali pravo u Stanivukovića.

48. minut - GOOOOOOOOOOOL! Prvenac Kulibalija u dresu šampiona Srbije! Snažni napadač je postigao pogodak posle odbijene lopte golmana Stanivukovića nakon pokušaja Bena.

Počelo je drugo poluvreme. Miloš Milojević je napravio tri izmene. Kulibali, Leković i Azarov su zamenili Pešića, Erakovića i Rodića.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi rezultatom 1:0.

45. minut - GOOOOOL! Zvezda vodi! Aleksandar Pešić! Popularni "Šiljo" je mrežu zatresao na asistenciju mladog Mijatovića.

41. minut - Gužva u petercu Kolubare, ali crveno-beli nisu postigli gol.

37. minut - Pokušaj Mijatovića iz daljine, ali nije bilo opasnosti po gol Kolubare.

30. minut - Ivanić propušta najveću šansu na utakmici. Bio je u situaciji 'jedan na jedan' sa golmanom Stanivukovićem i šutirao je pored gola.

28. minut - Dobra šansa za Kadrića, ali Borjan reaguje i domaći dobijaju samo korner.

19. minut - Opalio je Ben po lopti, a ona je prohujala iznad prečke.

15. minut - Eraković je povredio ruku, koja mu je momentalno zavijena i sa bolnom grimasom je nastavio meč. To može biti veliki problem za crveno-bele, ali i za Dragana Stojkovića Piksija pred Svetsko prvenstvo.

6. minut - Dobar pokušaj Pešića, ali lopta prolazi nedaleko pored gola.

5. minut - Fantastičan šut Mijailovića sa distance, ali još bolja intervencija Stanivukovića.

Utakmica je počela!

16.40 - Mijatoviću će meč protiv Kolubare biti prvi u dresu Crvene zvezde, a prvi u Superligi, nakon dva nastupa u Ligi Evrope.

16.00 - Utakmica u Lazarevcu počinje za sat vremena.

15.45 - Poznati su sastavi oba tima za ovaj meč. Napad Zvezde predvodiće trenutno najveći talenat omladinske škole Mijatović. Katai je, sa druge strane, ostao na klupi.

Uvod

U prvom delu sezone su crveno-beli na "Marakani" sa ubedljivih 5:0 savladali Lazarevčane, a i prošle sezone su upisali pobede bez ikakve drame. Tada je na stadionu "Rajko Mitić" bilo 3:0, dok se prvi međusobni duel Kolubare i Crvene zvezde završio pobedom šampiona Srbije od 7:1 u gostima.

Glavni sudija meča biće Aleksandar Živković, kome će pomagati Uroš Stojković i Bojan Banović, dok će četvrti arbitar biti Mladen Jakovljević. U VAR sobi sedeće Đorđe Maksimović i njegov asistent Milovan Ristić. Delegat će biti Radenko Stevović, a kontrolor suđenja Marko Popović.

Uoči meča u Lazarevcu, Crvena zvezda se nalazi na čelu tabele sa 41 bodom, dok je Kolubara deveta sa 19 i grčevito se bori za mesto u plej-ofu Superlige.