PARTIZAN PAO U NICI! Crno-beli imali remi u džepu, a onda je Lemina raspršio san parnog valjka! (VIDEO)

27.10.2022

15:30

Fudbaleri Partizana poraženi su u petom kolu grupne faze Lige konferencija od Nice u Francuskoj rezultatom 2:1.

Nisu crno-beli ličili na sebe u prvom poluvremena, pre svega zbog odluke Gordana Petrića da u vatru baci Ljubomira Fejsu. Iskusni vezista je zakasnio kao po običaju, a Pepe to kaznio i doneo Nici prednost.

Mučili su se crno-beli u nastavku da dođu do gola domaćina, a put do mreže Nici pronašao je večeras, do tog momenta najlošiji pojedninac na meču Rikardo! Gomeš je matirao Bulku, ali je samo par minuta nakon toga Lemina pogodio za konačnih 2:1.

Partizan je sada drugi na tabeli, a Nica je izbila na čelo grupe "D". Naredni duela Partizan igra narednog četvrtka protiv Slovackog i ima šansu da pobedom obezbedi proleće u Evropi i ove sezone.

NICA - PARTIZAN 2:1 (1:0)

/Pepe 29, Lemina 77 - Rikardo 74/

Sudija: Ištvan Vad (Mađarska)

Žuti karton: Lemina (Nica)

NICA (4-4-2): Bulka - Atal (od 81. Mendi), Rosario, Dante, Bard - Budaui, Lemina, Tiram (od 81. Beka Beka), Braimi - Pepe (od 89. Viti), Labord.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Živković, Marković, Vujačić, Urošević – Traore (od 61. Pavlović), Fejsa (od 46. Belić) – Dijabate (od 71. Lutovac), Natho, Menig (od 71. Terzić) – Rikardo (od 86. Baždar).

Nica - Partizan

2:1

(Pepe 28, Lemina 77 - Rikardo 70)

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

92. minut: Pao je Urošević, ali penala nije bilo jer je prethodno bio u ofsajdu!

90. minut: Još 4 minuta nadoknade vremena.

85. minut: Baždar umesto Rikarda Gomeša u finišu duela.

82. minut: Lepa akcija crno-belih, ali Rikardo nije stigao pas Terzića.

77. minut: Izodbijala se lopta od odbranu Partizana i onako bilijarski od martinele završila u rupi (golu). Strelac Lemina - 2:1!

74. minut:  Toliko kritikovani Rikardo Gomeš! Uspeo je da desnom nogom dobro zahvati loptu i matira Bulku!

72. minut: Velika šansa za Partizan koju je upropastio Rikardo. Nameštao se sa leve na desno i izgubio loptu.

70. minut: Terzić menja Meniga, Lutovac umesto Dijabatea!

68. minut: Partizan ako nastavi sa ovakvom igrom, gol će postići, ali tek u trećem poluvremenu. Malo šale nije na odmet. Sve manje vremena za crno-bele, a od konkretne igre napred za sada nema ništa.

61. minut: Traore napušta igru, menja ga Pavlović.

58. minut: Tuče Bardi iz daljine, Popović na mukama - teškom mukom zaustavlja ovaj udarac.

52. minut: Nepovezana igra Partizana u napadu i Rikardo koji je kao pao sa kruške u samom špicu crno-belih. Ne zna gde udara....

47. minut: Satativu pogađa Lapor, Partizan je imao sreće!

46. minut: Belić je zamenio Fejsu!

Kraj prvog poluvremena:

45. minut: Još minut nadoknade vremena.

38. minut: Popović spašava Partizan, zaustavio je Lapora u situaciji jedan na jedan - ostaje 1:0.

35. minut: Zapretio je Partizan nakon kornera, ali Urošević nije uspeo da pronađe put do gola domaćina.

28. minut: Zakasnio je Fejsa, a ko je i očekivao da stigne na vreme? Pepe kupi loptu i matira Popovića - 1:0.

26. minut: Odbrana Partizana za sada dobro stoji, Nica pokušava da priđe golu crno-belih, ali bezuspešno - sredina prvog dela meča.

19. minut: Ponovo preti Partizan! Menig je povukao loptu, plasirao je, ali je zamalo bio neprecizan!

15. minut: Kontra Partizana i udarac Rikarda! Bio je mnogo iskosa pa je Bulka uspeo da reaguje na vreme.

10. minut: Staložena igra crno-belih, Nica za sada bez konkretne šanse uprkos terenskoj inicijativi.

6. minut: Nica vrši pritisak i ima inicijativu!

1. minut: Partizan agresivan već od starta, Dijabate je lepo probio i ubacio loptu u srce peterca Nice, ali Rikardo kasni!