OMLADINSKA LIGA ŠAMPIONA: Fenomenalan rezultat Crvene zvezde

25.10.2022

18:35

Crveno-beli se izvukli u Holandiji.

Omladinci Crvene zvezde

Omladinci FK Crvena zvezda ostvarili su dobar rezultat u prvoj utakmici drugog kola Omladinske Lige šampiona, u stazi državnih prvaka.

Crveno-beli su na gostovanju AZ Alkmaru remizirali 2:2, pa će naredne nedelje u revanšu imati sjajnu priliku da izbore evropsko proleće i plasman u šesnaestinu finala.

Holanđani su poveli u devetom minutu, kada je centarfor Ernest Poku načeo mrežu 15-godišnjeg Jovana Miladinovića.

Džejden Adai iz Gane je u 28. minutu udvostručio prednost domaćina i to je bio rezultat kojim se otišlo na poluvreme.

Na samom startu drugog dela, tačnije u 48. minutu, je Jovan Mijatović prepolovio prednost Holanđana.

Jovan Mijatović

Izjednačenje i sjajan rezultat pred revanš je crveno-belima doneo Aleksej Vukičević pogotkom sedam minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Dejvida Munroa iz Škotske.