ZVEZDA RUTINSKI SAVLADALA SPARTAK: Gobeljić sa dva gola trasirao crveno-belima put do nove pobede!

09.10.2022

12:30

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su savladali novu prepreku u prvenstvu, pošto su kod kuće savladali ekipu Spartaka rezultatom 3:0

FK Crvena zvezda

Crveno-beli su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu. Gobeljić je postigao dva pogotka, u 23. i 37. minutu, a u 41. je Kangva postavio konačan rezultat meča.

U drugom delu igre nismo videli nikakva uzbuđenja, domaćini su rutinski čuvali prednost i na kraju stigli do nova tri boda. Senku na ovaj meč bacio je crveni Karton, koji je u nadoknadi utakmice dobio Stojković, fudbaler gostiju, nakon izuzetno neopreznog starta nad Veljkom Nikolićem.

Ovom pobedom, crveno-beli su povećali prednost na tabeli u odnosu na najbliže pratioce i napravili sjajnu uvertiru pred vrlo bitan meč u Budimpešti, koji ih očekuje u četvrtak od 21 čas, protiv ekipe Ferencvaroša.

Crvena zvezda - Spartak 3:0 (3:0) /Gobeljić 20, 37, Kangva 41/

KRAJ UTAKMICE!

90. minut - Crveni karton za Spartak! Neoprezan start Stojkovića, koji je oštro startovao i povredio Veljka Nikolića, a glavni sudija je, posle asistencije VAR-a, pokazao crveni karton mladom fudbaleru.

84. minut - Ponovo je Kangva pokušao glavom, ali ponovo šutira pored gola.

80. minut - Izašao je Pešić. a umesto njega je ušao Stefan Mitrović.

70. minut - Stigao je Spartak do gola, ali je nakon intervencije VAR-a poništen zbog očiglednog ofsajda.

69. minut - Šansa i za Pruceva. Šutirao je iz kaznenog prostora, ali je udarac završio preko prečke.

67. minut - Prva velika šansa za domaće u drugom poluvremenu. Šutirao je Kangva glavom , posle dodavanje Bena, ali je šut završio pored stative.

62. minut - Trostruka izmena u Crvenoj zvezdi. Izašli su Dragović, Katai i Gobeljić, a ušli su Pankov, Nikolić i Rodić.

61. minut Prvi šut Spartaka u okvir gola. Šutirao je Obradović glavom, ali brani Borjan.

58. minut - Izmena u Spartaku. Bosić je ušao na teren, a izašao je Srećković.

55. minut - Za deset minuta nastavka smo videli vrlo malo, Zvezda je očigledno smanjila tempo utakmice.

46. minut - Gelor Kanga je napustio teren na poluvremenu, a priliku je dobio Jegor Prucev.

Počelo je 2. poluvreme na "Marakani"!

Poluvreme

45. minut - Igraće se još jedan minut sudijske nadoknade, a "požuteo" je Mijailović.

44. minut - Vitorović je pokušao da ugrozi Borjana, bez promene rezultata.

41. minut - GOOOL! Blickrig Zvezde - 3:0! Kangva je sačekao loptu na drugoj stativi, lepo se snašao i plasirao je u gol gostiju. Čini se da je meč već odlučen...

40. minut - Žuti karton je zaradio "tragičar" Subotičana Hrstić.

37. minut - GOOOOL! Gobeljić je postigao svoj drugi gol, dupliravši prednost čete trenera Miloša Milojevića. Praktično isti scenario kao iz 20. minuta, defanzivac je šutirao, lopta je zakačila Hrstića - 2:0!

36. minut - Zvezda kao da se zadovoljila stečenom prednošću, bez velikih prilika na stadionu "Rajko Mitić".

30. minut - Posle pola časa igre šampion Srbije ima minimalnu prednost.

25. minut - Slavoljub Srnić se požalio na povredu, ali će ipak nastaviti utakmicu.

22. minut - Pogodak Aleksandra Kataija poništen je zbog ofsajda koji je potvrđen i iz VAR sobe.

20. minut - GOOOOOL! Gobeljić je doveo Crvenu zvezdu u vođstvo - 1:0! Katai je uposlio sve boljeg defanzivca domaćina, on je šutirao, a tom prilikom je imao i sreće jer je lopta na putu ka mreži promenila pravac i prevarila Manojlovića!

15. minut - Otvorilo se malo više prostora za klub iz Ljutice Bogdana. Kombinacija Kataija i Bena ipak nije prošla, mreže i dalje miruju na našem najvećem stadionu.

10. minut - Dve poluprilike je stvorio domaćin. Najpre je Mijailović bio neprecizan, a potom je Gobeljić pokušao da proigra Pešića, ali je napadač crveno-belih zamalo zakasnio i promašio loptu.

2. minut - Zvezda je po prvi put zapretila preko Gobeljića, golman Spartaka Manojlović je lako intervenisao.

1. minut - Počeo je meč na našem najvećem stadionu.

Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić"!

Crveno-beli će pokušati da nastave pobedonosni niz, a u četvrtak su odigrali maestralnu utakmicu protiv Ferencvaroša (4:1).

Branilac titule ima imperativ pobede, kako bi zadržao bodovnu prednost u odnosu na Partizan. Zvezda ima "plus pet", a trenutno je na čelu tabele sa TSC-om (po 29 bodova), ali uz čak tri utakmice manje.

Trener kluba iz Ljutice Bogdana Miloš Milojević odlučio je da napravi par izmena u sastavu. Marko Gobeljić će pokriti poziciju levog beka, dok će Mijailović igrati zadnjeg veznog. Tandem vezista činiće Kanga i Kanga, dok je Ben ušao u startnih 11 umesto Ivanića.

Što se tiče "Golubova", oni nisu počeli sezonu u šampionatu prema očekivanjima. Tim sa severa Srbije trenutno zauzima tek 14. mesto na tabeli sa deset osvojenih bodova, a pokušaće da stvari preokrene na našem najvećem stadionu.

Zvezdu već u četvrtak očekuje novi dvoboj sa Ferencvarošom, a ostaje joj samo da napravi lepu uvertiru pred put u Mađarsku.

Svoj duel 14. runde kasnije danas odigraće i crno-beli, koji od 19 sati i 30 minuta gostuju "na krovu" ekipi Voždovca.

Tok utakmice sa stadiona "Rajko Mitić" možete pratiti uživo na našem portalu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Srnić, Eraković, Dragović, Gobeljić - Mijailović, Kangva, Kanga - Katai, Ben - Pešić.

SPARTAK: Manojlović - Tanasin, Bogićević, Ostojić, Vitorović - Šimura, Tumbasević - Bijelović, Đurović, Srećković - Hrstić.