NI "D" OD DERBIJA: Partizan pregazio Vojvodinu pred put u Keln! (VIDEO)

02.10.2022

16:15

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Vojvodine, rezultatom 4:1, u okviru 13. kola Superlige Srbije.

Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno posle samo pola sata igre. Vojvodina je napravila dve velike greške i poklonila Partizanu dva gola prednosti,a oba je postigao Bibras Natho, prvo u 16, a zatim i u 23. minutu sa penala. Stvari su postale još teže za Vojvodinu u 27. minutu, kada je Jeličić dobio crveni karton.

U nastavku smo videli još tri pogotka. Prvo je Filipović pogodio posle kornera, na asistenciju Natha, da bi Nikolić prelepim golom u 82. smanjio rezultat. Baždar solo prodorom postavlja konačnih 4:1 u 84. minutu.

Ovom pobedom crno-beli stižu do 24 boda, pa im prvoplasirana Zvezda beži samo pet razlike. Crno-bele sada očekuje veliki izazov u Evropi, pošto u četvrtak od 21 čas gostuju ekipi Kelna. Sa druge strane, Vojvodina ostaje na sedmoj poziciji sa 22 osvojena boda.

Partizan - Vojvodina

4:1 (Natho 16,23 - Filipović 61 - Baždar 84 - Nikolić 82)

TOK MEČA:

KRAJ UTAKMICE!

89. minut Velika prilika za Jovića, ali je njegov udarac završio pored stative.

84. minut GOOOOOOL! Baždar postiže gol samo 60 sekundi posle gola Vojvodine crno-beli ponovo na tri gola prednosti.

82. minut GOOOOOOL! Prelep gol Nikolića iz slobodnog udarca, Vojvodina smanjuje na 3:1.

79. minut Velika šansa za Pavlovića, ali srpski napadač nije ujspeo da se upiše u listu strelaca.

78. minut  Izlazi Bibras Natho, apsolutni igrač utakmice. Ušao je Andrade.

73. minut Meč je gotov za Meniga, a u igru je ušao Jović.

66. minut Tri izmene u Vojvodini. Izlaze Nikolić, Bjeković i Baraje, a u igri su Čumić, Lazarević i Uroš Nikolić. Izmena i u Partizanu, a utakmica je gotova za Rikarda, koga je zamenio Andrija Pavlović

64. minut Nova velika šansa za Rikarda, ali napadač Partizana jednostavno ne može danas do gola.

61. minut GOOOOOOL! Novi gol za domaću ekipu. Natho je izveo korner, a Filipović je bio najviši u skoku i savladao je Carevića za radost Partizana.

58. minut Dobra šansa za Vojvodinu, ali Nikolić šutira direktno u golmana crno-belih. Šansa i na drugoj strani, ali je Dijabate izblokiran.

55. minut Šansa za Meniga, ali se lopta od bloka odbija u korner.

51. minut Žuti karton za Baždara zbog oštrog starta.

50. minut Ne da se Rikardu da postigne gol. Primio je loptu u kaznenom prostoru, lepo se okrenuo, ali njegov šut ponovo ide pored gola.

46. minut Počinje drugi deo igre. Obe ekipe su izvršile izmene na poluvremenu. Fejsa je izašao na poluvremenu, baš kao i Belić, a u igru su ušli Traore i Baždar. Kod gostiju, Vitas je zamenio Malbašića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

43. minut Poništen gol Partizanu. Pogodio je Marković, ali je gol poništen posle intervencije VAR-a zbog ofsajda.

39. minut Prilika za Partizan posle kontre. Dijabate je proigrao Uroševića, ali je šutirao preko gola.

30. minut Gomeš je stigao do još jednog gola, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji, pa ostaje 2:0.

29. minut Velika prilika za Partizan, Marković je šutirao glavom posle kornera, ali brani Carević.

26. minut CRVENI KARTON! Vojvodina ostaje sa igračem manje, Jeličić je dobio crveni karton. Situacija je za Novosađane sve gora.

23. minut GOOOOOOL! Partizan stiže do dva gola prednosti. Natho je bio siguran sa bele tačke.

20. minut Penal za Partizan! Vojvodina ponovo poklanja loptu, Rikardo je oboren i biće penal za domaču ekipu.

16. minut GOOOOOOOOL! Vodi Partizan! Traore je dodao kratku loptu Careviću, Gomeš je zasmetao čuvaru mreže gostiju, a to koristi Natho, pa sa 16 metara pogađa gol gostiju.

15. minut Novi šut Meniga, ali lopta odlazi daleko pored gola.

14. minut Prilika za Meniga. Partizan je imao dobru kontru, međutim, Menig šutira pravo u Carevića.

7. minut Nova gužva u kaznenom prostoru Vojvodine, ali napadač crno-belih ponovo nije uspeo da se dobro snađe.

6. minut Nova prilika za Gomeša. Šutirao je ponovo golavom, posle dodavanja Filipovića, ali nije uspeo da ozbiljnijie pripreti golu Vojvodine.

2. minut Prva prilika za Partizan. Šutirao je Rikardo glavom, ali je lopta otišla pored stative.

1. minut Počela je utakmica u Beogradu.