ZVEZDA PREGAZILA MLADOST: Crveno-beli ubedljivom pobedom stigli do nova tri boda i napravili odličnu uvertiru pred Ferencvaroš! (VIDEO)

02.10.2022

14:04

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Mladost GAT u Novom Sadu, rezultatom 4:0 i stigli do nove pobede u Superligi Srbije.

Strelci za crveno-bele bili su Ivanić, koji je pogađao dva puta, Katai i Kanga. Zvezda je prvu šansu da stigne do prednosti imala već u petom minutu, ali je Pešić promašio jedanaesterac. Ipak, samo sedam minuta kasnije, Ivanić pogađa evrogolom mrežu gostiju i donosi prednost gostima. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U nastavku igre crveno-beli su nastavili da dominiraju, a nagrada je stigla u poslednjih 20 minuta susreta. Prvo je Katai pogodio, za njim Ivanić, a za kraj se u strelce upisao i Kanga, koji je gol postigao sa bele tačke.

Ovom pobedom, Zvezda je uvećala prednost na tabeli i napravila dobru uvertiru za meč Lige Evrope, koja ih očekuje u četvrtak od 18:45.

Mladost GAT - Crvena zvezda

0:4 (Ivanić 12,84 - Katai 70 - Kanga 87)

TOK MEČA:

KRAJ UTAKMICE! Zvezda stiže do ubedljive pobede.

87. minut GOOOOOOOL! Novi gol Zvezde, Kanga je strelac. Dobili su crveno-beli novi penal, ovoga puta je Kanga uzeo loptu i pogodio za ubedljivu prednost gostiju.

84. minut GOOOOOOOL! Ponovo je strelac Ivanić. Nakon gužve posle kornera, Ivanić se najbolje snašao i matirao nemoćnog Milojevića.

75. minut Poslednja izmena u redovima gostujuće ekipe. Rodić napušta teren, a umesto njega je ušao Slavoljub Srnić.

70. minut GOOOOOOOL! Katai je strelac drugog gola Zvezde. Kontra crveno-belih, Ben proigrava Kataija, a ovaj pogađa praznu mrežu domaće ekipe.

66. minut Izmena kod crveno-belih. Neprimetni Kangva izlazi u igre, a ušao je Srđan Mijailović.

63. minut  Izmena kod domaćih. Izašao je Radoman, a u igri je Miladinović.

51. minut Nova prilika za Zvezdinu desetku. Mitrović je probio i centrirao, ali šut Kataija ide malo pored stative.

48. minut Šansa za Kataija, ali loše šutira glavom.

46. minut  Izmene u obe ekipe na poluvremenu. Ušli su Katai i Ben umesto Bukarija i Pešića, dok je u ekipi Mladosti ušao Mlađović, a zamenio je Stankovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

48. minut Mitrović šutira sa ivice kaznenog prostora, ali Milojević ponovo brani.

45. minut Još tri minuta nadoknade će se igrati u prvom poluvremenu.

43. minut Kanga je šutirao na gol direktno iz slobodnog udarca, ali je oprezan bio Milojević

35. Slobodan udarac za Mladost, na oko 20 metara od gola Zvezde. Šutirao je Dimitrov, ali Borjan rutinski brani.

32. minut Povreda u ekipi Crvene zvezde, Milunović je morao da izađe, a umesto njega je ušao Radovan Pankov. Na povredu se žali i jedan fudbaler domaće ekipe.

29. minut Žuti i za gostujuću ekipu, a dobio ga je Milan Rodić.

25. minut Prvi žuti karton na meču, a dobio ga je Vidakov, napadač Mladosti.

23 minut Nova prilika za Pešića! Ostao je sam na pet metara od gola, ali je glavom šutirao pored stative.

22. minut Prva prilika za Mladost, upravo je Mandić šutirao, ali prva odbrana Borjana.

21. minut Prva izmena u redovima domaćih. Mijić nije mogao da nastavi susret, a umesto njega je u igru ušao Mandić.

20. minut  Dobra šansa za Crvenu zvezdu. Šutirao je Bukari, ali nova odlična odbrana Milojevića.

12. minut  GOOOOOOOL! Vodi Zvezda u Novom Sadu, strelac je Mirko Ivanić. Eraković je dodao loptu, a crnogorski reprezentativac fantastičnim udarcem pogađa sam ugao Milojevićevog gola!

5. minut Promašuje Pešić! Šutirao je u donji desni ugao gola Mladosti, ali Milojević brani udarac. Zvezda ne koristi veliku priliku!

4. minut  VAR gleda potencijalni penal za crveno-bele, nakon što je Ivanić oboren posle šuta. Biće penal za crvebo-bele!

2. minut  Prva šansa za Zvezdu, ali je udarac Ivanića izblokiran.

1. minut  Počela je utakmica u Novom Sadu.