Svemirski fudbal Piksijevih Orlova! Het-trik nemilosrdnog Mitrogola, majstorija Lukića - Halande, čuvaj se, Srbija stiže u Oslo po prvo mesto! (VIDEO)

24.09.2022

17:26

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Švedske sa 4:1 na stadionu "Rajko Mitić" u okviru Lige nacija.

Fantastična igra naših momaka ove večeri na Marakani koja je bila ispunjena decom do 14 godina i to u velikom broju. Razlog tome je kazna UEFA, ipak, prelepa slika otišla je u svet ove noći sa našeg najvećeg stadiona.

Fudbalska reprezentacija Srbije

Heroj pobede Srbije bio je Aleksandar Mitrović! Upisao je het-trik, ukupno 49. gol u dresu naše selekcije i sam samleo nejake Šveđane ove noći.

Tačku na pobedu Srbije prelepim golom stavio je Saša Lukića, tzv. "kiflom" sa ivice šesnaesterca.

Standings provided by SofaScore

Naredni meč Srbija igra u utorak protiv Norveške, a ukoliko tim Dragana Stojkovića savlada Halanda i družinu u Oslu, obezbediće plasman u "A" diviziji Lige nacija.

Bio je to poslednji meč Srbije na domaćem terenu pred početak Svetskog prvenstva u Kataru u novembru i "Orlovi" su preokretom došli do pobede.

SRBIJA-ŠVEDSKA   4:1 (2:1)

Stadion: "Rajko Mitić"  Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska)

A. Mitrović 18, 45+1, 50, Lukić 70 - Klason 15

SRBIJA: V. Milinković-Savić,  Mašović, S. Mitrović, Babić, A. Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić, Tadić, Vlahović, A. Mitrović

ŠVEDSKA: Olsen, Sundgren, Hin, Lindelef, Klason, Svamberg, Kajuste, Augustinson, Kuluševski, Gekereš, Forsberg.

Srbija - Švedska

4:1

(Mitrović 18, 45, 50, Lukić 70 - Klasen 16)

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

Sudija svira kraj, pobeda "orlova"!

90. minut: Još 3 minuta nadoknade vremena...

89. minut: Jović menja Vlahovića u finišu meča.

88. minut: Brz kontranapad Srbije po desnom boku, ali je rezervista Mitrović uputio loš centaršut ka Vlahoviću.

84. minut: Stefan Mitrović menja Tadića, a Ivan Ilić Sergeja Milinković-Savića!

77. minut: Ulazimo u sam finiš duela, Srbija rutinski čuva prednost!

72. minut: Mitrović, heroj Srbije napušta meč - menja ga Račić.

70. minut: Golčina Saše Lukića! "Kifla" u levi gornji, Olsen je nepomično gledao kako lopta ulazi u mrežu - 4:1!

69. minut: Obrukao se Svanberg u završnici, loše je šutirao, blago i mlako preko gola.

67. minut: Makazicama je pokušao "Mitrogol", ali nije baš najbolje zahvatio loptu sa visine penaltika!

65. minut: Slododan udarac za Srbiju koji je izveo kapiten Dušan Tadić, međutim, lukavstvo ovoga puta nije prodao gostima iz Švedske - ostaje 3:1.

60. minut: Lepa kombinacija gostiju po levom boku, na svu sreću Mašović je počistio ubacivanje Forsberga po zemlji.

55. minut: Tukao je Mitrović iz dobre situacije, ali Olsen je ovoga puta zaustavio golgetera Fulama.

50. minut: Nakon dva minuta većanja arbitri iz VAR sobe su priznali 49. gol Mitrovića u dresu Srbije - 3:1!

48. minut: U ofsajdu je bio Mitrovića kada je matirao Olsena, ništa od het-trika!

46. minut: Lazović je zamenio Živkovića na startu drugog dela.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela meča!

45. minut: Gol, gol, gooool! Mitrović glavom ponovo cepa mrežu - Srbija vodi sa 2:1! Tadić je prethodno izveo korner.

44. minut: Kontra Švedske, ali je Gekereš iz trka šutirao jako i neprecizno...

40. minut: Finiš prvog dela meča, tempo polako pada pred odlazak na odmor.  I pored kazne UEFA lepa slika sa najvećeg srpskog stadiona i blizu 20 hiljada mališana.

32. minut: Kakve dve kolosalne šanse za Srbiju1 Prvi je Vlahović promašio u situaciji 1 na 1, da bi odmah nakon toga i Tadića sa svega tri metra glavom promašio praznu mrežu Šveđana.

28. minut: Sredina prvog dela meča, pokušava Kuluševski iz daljine, ali Milinković je na pravom mestu.

21. minut: Nova velika šansa za Srbiju! Kostić je probio po levom boku i uposlio Dušana, ali je Vlahović zamalo bio neprecizan sa svega pet metara od gola gostiju...

18. minut: Milimetarski tačan centaršut Živkovića, a na pravom mestu se našao ko drugi nego Aleksandar Mitrović! Glavom je rutinski sproveo loptu u mrežu za 1:1!

16. minut: Neverovatno! Iz prve prave akcije, nakon konfuzija u odbrani Srbije, Klasen je matirao Milinkovića sa 1:0.

15. minut: Neverovatan promašaj Živkovića sa svega pet metara! Bio je sam kao duh, ali je loptu poslao daleko preko gola!

12. minut: Dobra igra naše selekcije, pletemo mrežu oko gola gostiju i fudbalski rečeno "gol Srbije visi u vazduhu".

5. minut: Dobar napad Srbije, Vlahović je za tik zakasnio, međutim, bio je u ofsajdu nakon dodavanja Tadića sa leve strane.

3. minut: Inicijativa Srbije na startu meča, pritisli smo Šveđane od prvog minuta!

Utakmica je počela!

20.20 - Pogledajte atmosferu sa našeg najvećeg stadiona neposredno pred početak utakmice.

20.10 - Dušan Vlahović i Filip Kostić, prvotimci Juventusa, u prvoj postavi su Srbije večeras, pa se "stara dama" tim povodom i oglasila:

- Želimo dobru utakmicu našim srpskim zvezdama, Vlahoviću i Kostiću koji večeras igraju sa Švedskom u Ligi nacija- poručili su iz Juventusa.

19.58 - U međuvremenu, u Ljubljani, Slovenija je sa 2:1 savladala Norvešku što je dobra vest za našu selekciju uoči odlaska u Oslo.