VLAHOVIĆ I KOSTIĆ PALI U PARIZU: Kiks Milana, Real i Siti ubedljivi, Šahtjor razvalio favorita! (VIDEO)

06.09.2022

20:54

Liga šampiona se vratila na velika vrata.

Detalj sa meča PSŽ - Juventus

Prve utakmice prvog kola najkvalitetnijeg evropskog takmičenja igranje su u utorak uveče.

Derbi dana igran je u Parizu gde je PSŽ sa 2:1 pobedio Juventus, zahvaljujući golovima Kilijana Mbapea, dok je na drugoj strani asistenciju upisao Filip Kostić. Na tom meču su Kostić i Dušan Vlahović odigrali ceo meč za "Staru damu".

U istoj grupi (H), Benfika je sa 2:0 savladala Makabi iz Haife. Tu je svih 90 minuta na klupi presedeo Mihailo Ristić.

Aktuelni šampion Evrope, Real Madrid, je ubedljivom pobedom krenuo u odbranu titule. "Kraljevski klub" je u Škotskoj sa 3:0 pobedio Seltik, a golove su dali Vinisijus Žunior, Luka Modrić i Eden Azar.

U grupi sa Špancima i Škotima su još Lajpcig i Šahtjor, koji su se sastali u Nemačkoj. Na tom meču je viđena senzacija, pošto su Ukrajinci slavili rezultatom 4:1.

Od 21 sat su igrali još Sevilja i Mančester siti, odnosno Salcburg i Milan. U Andaluziji su "Građani" slavili sa 4:0, dok je meč u Austriji završen 1:1. Za Sevilju je ceo meč odigrao Nemanja Gudelj, dok je Marko Dmitrović bio na klupi.

U ranijem terminu je Dinamo Zagreb pobedio Čelsi, a Borusija Dortmund Kopenhagen.

Grupa G

Borusija Dortmund - Kopenhagen 3:0 (2:0)

Tok mečeva

Kraj! Završen je prvi dan nove sezone Lige šampiona!

90+2. minut - GOOOOOOOL! Mančester siti vodi 4:0 protiv Sevilje, gol je postigao Ruben Dijaš.

85. minut - GOOOOOOL! Poker Šahtjora! Ukrajinci vode 4:1 u Lajpcigu, a gol je dao Lasina Traore.

77. minut - GOOOOOOOOOOL! Real vodi 3:0 u Škotskoj protiv Seltika, a strelac je Eden Azar.

76. minut - GOOOOOOOL! Šahtjor vodi 3:1 na gostovanju Lajpcigu. Gol je postigao Mikhailo Mudrik.

67. minut - GOOOOOOOOL! Haland povećava prednost Sitija protiv Sevilje na velikih 3:0.

60. minut - GOOOOOOOOL! Blickrig Reala! Modrić pogađa mrežu Seltika za 2:0.

59. minut - GOOOOOOOOOOL! Šahtjor opet vodi protiv Lajpciga (2:1). Ponovo je Šved strelac.

58. minut - GOOOOOOOL! Mančester siti vodi 2:0 protiv Sevilje, a gol je dao Fil Foden.

57. minut - GOOOOOOOL! Mohamed Simakan donosi izjednačenje Lajpcigu protiv Šahtjora.

56. minut - GOOOOOOOOOL! Real je poveo na gostovanju Seltiku! Prvi gol na meču dao je Vinisijus Žunior.

55. minut - GOOOOOL! Alehandro Grimaldo duplira prednost Benfike protiv Makabija.

53. minut - GOOOOOOOOOL! Juventus smanjuje prednost PSŽ-a na 2:1. Veston Mekeni trese mrežu na asistenciju Filipa Kostića.

50. minut - GOOOOOOL! Benfika je povela protiv Makabija iz Haife na svom terenu, a mrežu Izraelca je načeo Rafa Silva.

Počela su druga poluvremena.

Poluvreme! Nema velikog broja golova na startu elitnog takmičenja!

40. minut - GOOOOOOL! Izjednačenje Milanu u Salcburgu donosi Aleksis Salemakers.

28. minut - GOOOOOOL! Salcburg vodi protiv Milana! Prvak Austrije je na svom terenu poveo zahvaljujući Noi Okaforu.

22. minut - GOOOOOOOOL! Mbape duplira prednost Pari Sen Žermena protiv Juventusa! "Sveci" vode 2:0!

20. minut - GOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi na gostovanju Sevilji, a mrežu je zatresao Erling Haland.

16. minut - GOOOOOOL! Šahtjor vodi u Lajpcigu, a strelac je Marijan Šved.

5. minut - GOOOOOL! PSŽ vodi protiv Juventusa, strelac je Kilijan Mbape! Majstorija iz voleja, posle magične asistencije Nejmara.

Utakmice su počele!

20.43 - Prve dve utakmice u novoj sezoni Lige šampiona su završene, a pobede su odneli Dinamo Zagreb i Borusija Dortmund.

20.30 - Utakmice počinju za pola sata, a od srpskih fudbalera će se na terenima širom Evrope naći tandem Juventusa Dušan Vlahović - Filip Kostić, kao i as Sevilje Nemanja Gudelj.

Sa druge strane, na klupama za rezerve su ostali Benfikin Mihailo Ristić, Salcburgov Strahinja Pavlović i Seviljin Marko Dmitrović.