17:53

Košarkaši Srbije zabeležili su i četvrtu pobedu na Evropskom prvenstvu!

Nikola Jokić protiv Izraela

"Orlovi" su u "O2" areni u Pragu savladali selekciju Izraela rezultatom 89:78.

Izabranici selektora Svetislava Pešića vodili su tokom cele utakmice, a Izraeelci su uspeli da zaprete početkom poslednjeg kvartala. Ipak, pri rezultatu 65:63 aktuelni viceprvak Evrope je zaigrao na svom nivou, ekspresno je vratio dvocifrenu prednost, pa je bilo jasno da će doći do novih bodova.

Fenomenalan meč odigrao je Nikola Jokić, a završio ga je sa 29 poena, 11 skokova i pet asistencija, a pratio ga je Micić sa 19.

Izraelce je predvodio Madar sa 20 koševa, a odličan je bio i Avdija sa 14.

Naredni duel naša selekcija igra u četvrtak protiv Poljske, a pobednik tog duela zauzeće prvo mesto u grupi D pred osminu finala.

Tok meča iz praga mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Srbija - Izrael 89:78 (24:18, 26:20, 15:20, 24:20)

Kraj susreta - ubedljiva pobeda Srbije!

40. minut - Bez ikakvih problema Srbija je upisala nove bodove na EP!

38. minut - Avdija je dao novu trojku, razlika je ponovo jednocifrena - 75:83!

36. minut - Jokić je pogodio, uz dodatno slobodno bacanje, rival je uzvratio sa penala (79:65), a onda je centar Denvera ponovo bio precizan, uz ofanzivni skok i novi dabl-dabl (27 koševa, deset skokova)!

34. minut - Nova trojka Jaramaza, raste vođstvo naše reprezentacije - 76:63...

32. minut - Izraelci su napravili mini-seriju od 5:0, pa su prišli na jedan posed zaostatka (65:63). Micić je zatim poentira, pa je Koen zaradio nesportsku ličnu grešku. "Orlovi" su to kaznili, najpre Jaramaz sa dva penala - 69:63!

"Orlovi" sa sedam poena viška ulaze u završni kvartal - 65:58!

Trojka Avdije na kraju treće deonice, Izrael ju je dobio sa 20:15!

29. minut - Vladimir Lučić se povredio, pa je morao da napusti teren, potom je istekao napad posle promašaja Ristića, Izrael je na "minus 12" (65:53)!

27. minut - "Orlovi" su napravili nekoliko grešaka, Mekel je dao dva slobodna bacanja, potom i Koen trojku - 53:62!

25. minut - Raste prednost naše selekcije, nakon preciznog šuta Kalinića van linije 6,75 Srbija ima prednost rezultatom 62:46.

23. minut - Rival Srbije je vezao dve trojke, ali "Orlovi" uspevaju da zadrže dvocifreni višak - 54:44!

21. minut - Jokić je zabeležio tek prvi promašaj, Srbija je napravila niz ofanzivnih skokova, a na kraju je Micić kaznio Izraelce na stsrtu drugog poluvremena, doduše polovičnim izvođenjem penala - 51:38!

Srbija vodi sa 50:38!

Nikola Jokić je dao 20 poena, na drugoj strani Avdija je postigao osam.

20. minut - Furiozan finiš prvog poluvremena izabranika Svetislava Pešića - prvi put je "plus 12"!

18. minut - Ponovo je dvocifrena razlika u korist Srbije - 45:35.

16. minut - Potpuna dominacija Nikole Jokića! Posle novih poena najboljeg NBA igrača, Srbija je na "plus šest" - 36:30.

14. minut - Madar je pogodio trojku kojom je Izrael preokrenuo rezultat - 30:28!

12. minut - Izrael uspeva da zadrži priključak na otvaranju druge deonice - 26:22 za Srbiju.

Srbija vodi rezultatom 24:18 na kraju početne deonice!

10. minut - Menko je pogodio van linije 6,75 za 18:22, a potom je Nedović fauliran u samom finišu prvog kvartala!

9. minut - Koen je pogodio dva penala, Jokić ima već 11 poena, "Orlovi" vode sa 19:15.

7. minut - Izrael je napravio seriju od 8:0, zaključno sa zakucavanjem Avdije, na semaforu "O2" arene je 15:13 u korist viceprvaka Evrope...

5. minut - Srbija je stekla prvu dvocifrenu prednost, Izraelci su primorani da uzmu prvi tajm-aut pri rezultatu 15:5.

3. minut - Micić i Nedović su realizovali slobodna bacanja, odgovorio je Avdija sa "dva plus jedan", vođstvo "Orlova od 9:5 na startu susreta!

1. minut - Nikola Jokić je postigao prvu trojku na meču - 3:0!

Počinje meč u Pragu!

Pre početka susreta intoniraju se himne Srbije i Izraela.

Srbija je, posle tri uvodna kola, upisala maksimalan učinak, ali da bi kao prvoplasirana završila takmičenje u grupi D, potrebna su joj još dva slavlja.

"Orlovi" će sutra odmeriti snage sa Poljskom, koja ima skor 3-1, dok su Izraelci u dosadašnjem toku šampionata zabeležili dve pobede, uz jedan neuspeh.

Selektor Svetislav Pešić dobio je pojačanje u reketu, u liku centra Nikole Milutinova, a videćemo da li će on dobiti priliku da zaigra protiv Denija Avdije i drugova.

Duel se igra u praškoj "O2" areni, gde je naša selekcija imala sjajnu podršku publike tokom prve tri runde, osim u susretu sa domaćinom Češkom.

Ranije tokom dana, Poljaci su preokretom savladali Holandiju sa 75:69, dok su Finci bili bolji od Čeha.