JOKIĆ PONOVO BLISTAO U PRAGU: Česi pokazali zube, Srbija ipak prejaka - drugi trijumf "Orlova" na Eurobasketu!

03.09.2022

14:24

Košarkaši Srbije ostvarili su drugu pobedu na Evropskom prvenstvu.

Detalj sa meča Češka - Srbija

Srbija je u 2. kolu takmičenja u grupi D nadigrala selekciju Češke u Pragu rezultatom 81:68.

"Orlovi" su meč prelomili serijom od 15:0 početkom druge četvrtine kada su poveli sa 35:15 i od tada nisu ispuštali prednost.

Česi su dali sve od sebe da spuste zaostatak, u tome su i uspeli u poslednjoj deonici, ali se pobeda izabranika selektora Svetislava Pešića nijednog momenta nije dovodila u pitanje.

Nikola Jokić je ponovo zabeležio dabl-dabl učinak, pred 15 hiljada gledalaca u Pragu, upisao je 18 poena i 11 asistencija, dok je Micić dodao 13.

Domaćina je predvodio tandem Hruban/Krejči sa po 13 koševa.

Naredni susret "Orlovi" igraju u ponedeljak od 21 čas, a rival je Finska.

Tok meča mogli stte da pratite uživo na našem portalu.

Češka - Srbija 68:81 (15:20, 10:23, 24:17, 19:21)

Kraj meča - druga pobeda Srbije na EP!

39. minut - Pešić je iskoristio minut odmora, napad je potom rešio Marinković, na proigravanje Jokiića, pa je trojkom Vanja "zacementirao" pobedu - 79:68!

37. minut - "Auda je smanjio na minus osam, ČČesi sa jednocifrenim zaostatkom ulaze u poslednja tri minuta.

35. minut - Auda je bio precizan u kontri (69:59), zatim je Hruban promašio otvorenu trojku, što je kaznio Micić - 71:59!

33. minut - Ristić je, na Micićevo proigravanje, poentirao okončavši seriju Češke, potom je Srbija došla do ritma i vratila dvocifrenu razliku - 69:55!

31. minut - Jaramaz je bio polovičan sa linije penala (61:49), a potom je napravio drugu ličnu grešku. Česi su potom poentirali, ali je klupa domaćih zbog reakcije zaradila tehničku.

Srbija sa plus 11 ulazi u poslednji kvartal!

30. minut - Gudurić je bio neprecizan sa distance, Hruban je pogodio za 60:49!

29. minut - Česi su napravili mini-seriju kojom su prišli na 60:46, što je primoralo Pešića da zatraži tajm-autt.

27. minut - Srbija održava visoku prednost i sigurnim korakom ide ka drugoj pobedi na Evropskom prvenstvu.

25. minut - Lepršava igra "Orlova", sjajan prodor i završnica Micića kojom je naša reprezentacija stigla do 53:33 na polovini trećeg kvartala.

23. minut - Kalinić je poentirao uz dodatno slobodno bacanje, Srbija ima velikih 49:31!

21. minut - Obe selekcije su razmenile po trojku na početku drugog poluvremena, Marinković je uzvratio ČČesima - 28:46!

"Orlovi" vode sa 43:25!

20. minut - Jagodić-Kuridža je postavio konačan rezultat nakon prvih 20 minuta, kod Srbije najefikasniji je Jokić sa 13 poena.

18. minut - Pešić rotira sve igrače, Česi deluju nemoćno - 21:41!

16. minut - "Orlovi" su oborili ritam i vode sa ubedljivih 37:17.

14. minut - Domaćin je sa linije penala prekinuo niz vicešampiona Evrope od 20:0, ali je na semaforu ubedljivih 35:17!

12. minut - Srbija je napravila 10:0 na početku druge deonice - 30:15!

Srbija je prvu deonicu rešila u svoju korist sa 20:15!

Nikola Jokić je već dvocifren sa 11 koševa, "orlovi" imaju pet poena viška na kraju prvog kvartala.

9. minut - Peterka je postigao trojku, uz obilje promašaja na obe strane, izabranici selekttora Pešića imaju plus tri (16:13).

7. minut - Jokić je u seriji od sedam vezanih koševa, raste prednost Srbije - 16:10.

5. minut - Jokić je bio precizan van linije 6,75, Srbija vodi rezultatom 12:7.

3. minut - Kalinić je dao prvu trojku za "Orlove", Česi održavaju egal, na semaforu je 7:7 u "O2" areni.

1. minut - Prve poene za Srbiju postigao je Lučić sa penala, a odgovorio je Hruban - 2:2!

Počinje meč u "O2" areni

Pre početka utakmice intoniraju se himne Srbije i Češke.

Srbija je na trijumfalan način započela kontinentalni šampionat. "Orlovi" su sinoć rutinski nadigrali Holandiju sa 100:76, na krilima sjajnog tandema Nikola Jokić/Vasilije Micić.

Centar Denvera bio je najefikasniji u Pešićevoj četi sa 19 poena, MVP Evrolige je dodao 15, uz 12 asistencija, dok je identičan poenterski uččinak ostvario i Vanja Marinković, uz pet pogođenih trojki.

Sa druge strane, ČČesi su doživeli neočekivano ubedljiv poraz od Poljske (99:84), te imaju imperativ pobede protiv aktuelnog evropskog vicešampiona.

Srbija je u petak uveče imala frenetičnu podršku sa tribina "O2 arene", naše navijače je pohvalio i selektor Pešić, a naši momci će ipak danas igrati u nešto drugačijem ambijentu.

Tok susreta iz češke prestonice možete pratiti uživo na našem portalu.