VELIKI KIKS CRVENE ZVEZDE: TSC odneo bod sa Marakane, šampionska trka se vraća!

04.09.2022

17:34

Šok na Marakani.

Fudbaleri Crvene zvezde i TSC-a remizirali su 1:1 u okviru 10. kola Mozzart Superlige Srbije.

TSC je posle šest uzastopnih poraza od crveno-belih uspeo da osvoji bod.

Sa druge strane, Zvezdi je ovo drugi remi u nizu, nakon što je u sredu odigrala nerešeno protiv Partizana u Humskoj 1.

Šampion Srbije je odigrao veoma bledu utakmicu u kojoj je tek u nekoliko navrata pružip partiju kakva se od njega i očekuje.

Crveno-beli su dobro otvorili meč, bili su dosta ofanzivni, a najbolju priliku propustio je Kangva u 18. minutu kada je pogodio stativu.

TSC je opasno pretio iz kontra napada, i posle nekoliko polušansi crveno-belih, usledila je kazna.

U 36. minutu Borjan je spasao Zvezdu nakon što je odbranio udarce Ratkova i Đakovca, ali šest minuta nije imao nikakvu šansu.

Nemanja Milunović

Azarov je pogrešio, lopta je stigla do Saše Jovanovića koji je poslao projektil i od prečke pogodio gol Crvene zvezde za 1:0.

U 36. je prvo Borjan odlično odbranio udarac Ratkova, da bi u 42. posle velike greške Azarova Jovanović poslao projektil za 0:1.

Delovalo je kao da će se sa tim rezultatom otići na poluvreme, igrale su se poslednje sekunde prvog poluvremena, a onda...

U drugom minutu nadoknade Milunović je zahvatio loptu posle kornera, a ona se od stative odbila do noge golmana Ilića, koji ju je vratio u gol za 1:1.

Gledali smo miran početak drugog dela igre, a onda je Zvezda krenula da dominira.

TSC se totalno bacio na defanzivu, a Bukari je imao dve dobre šanse, a uspeo je da pogodi i prečku.

Pored njega aktivan je bio samo Katai, ali n on nije mogao do gola.

Kako je vreme odmicalo Zvezda je bila sve bezopasnija, a ništa nije promenio ni ulazak Kulibalija.

Mogl su crveno-beli duboko u nadoknadi do pobede, ali nisu iskoristili dve dobre prilike.

Naredni meč za Zvezdu je prvo kolo grupne faze Lige Evrope u četvrtak protiv Monaka na stadionu "Rajko Mitić".

Tok meča mogli ste uživo pratiti na našem sajtu.

CRVENA ZVEZDA - TSC 1:1 (1:1)

II POLUVREME

Kraj meča, Zvezda je remizirala sa TSC-om 1:1.

90. minut - Četiri minuta nadoknade vremena na Marakani.

80. minut - Dobar udarac Kulibalija glavom, Ilić sjajno brani i hvata ŽIVU loptu.

78. minut - Veljko Nikolić i Ibrahim Mustafa menjaju Slavoljuba Srnića i Osmana Bukarija.

77. minut - Slab pokušaj Milunovića glavom.

70. minut - Kalifa Kulibali menja Aleksandra Pešića.

65. minut - Bukari preti, al Zvezda i dalje bez gola.

48. minut - Pokušaj Kange, laka odbrana Ilića.

46. minut - Kreće drugo poluvreme, Kanga menja Azarova.

I POLUVREME

45 + 2. minut - GOOOOOL - Zvezda poravnava na 1:1. Zvezda uz dosta sreće stiže do izjednačenja autogolom golmana Veljka Ilića.

45. minut - Minuta nadoknade na Marakani.

42. minut - GOOOOOL - TSC vodi sa 1:0. Sjajna akcija gostiju i precizna završnica Jovanovića, koji je od prečku savladao Borjana.

41. minut - Opasan udarac Kataija.

37. minut - Probao je Pešić, ali daleko preko gola.

36. minut - Velika prilika za TSC, Borjan je spasio Zvezdu sjajnom odbranom. Šutirao je Ratkov, u nastavku akcije posle kornera pokušao je i Đakovac, ali je kanadski golman još jednom bio na visini zadatka.

33. minut - Pokušaj Dragovića i lagana odbrana Ilića.

32. minut - Apsolutno ništa se ne dešava na Marakani.

23. minut - Katai propušta šansu za Zvezdu.

18. minut - Stativa Kingsa Kangve, veliku priliku propustila je Zvezda.

14. minut - Zvezda i dalje bez prave šanse za gol.

7. minut - Lep udarac Kuveljića iz velike daljine i dobra odbrana Borjana.

1. minut - Krenuo je meč na Marakani.