Mogao je da postigne još dva gola... Trener Fiorentine srećan, ali ne zna da li će Jović igrati u Evropi (VIDEO/FOTO)

15.08.2022

08:24

Vinćenco Italijano pohvalio Luku koji je u zvaničnom debiju u dresu "viole" postigao gol u pobedi nad Kremonezeom od 3:2 u prvom kolu italijanske Serija A.

Luka Jović na utakmici Fiorentine i Kremonezea

Maestralan zvaničan debi u dresu Fiorentine imao je Luka Jović pošto je u 34. minutu dao gol u trijumfu "viole" protiv Kremonezea od 3:2 u prvom kolu italijanske Serije A.

Pohvale na račun reprezentativca Srbije imao je i Vinćenco Italijano, trener "ljubičastih".

- Jović je bio izvanredan u prvom poluvremenu. Želeo sam da ga ostavim svih 90 minuta na terenu kako bi popravio kondiciju. Srećan sam zbog gola, odlično se razumeo sa saigračima. Mogao je da postigne još dva gola, ali u redu je. Videćemo hoće li igrati u četvrtak, imamo druge igrače koji su na 100 posto - izjavio je Italijano.

Podsetimo, klub sa stadiona "Artemio Franki" u plej-ofu za plasman u Ligu konferencija u četvrtak u prvom meču dočekuje holandski Tvente od 21 čas.

Slavlje Luke Jovića posle gola

Osvrnuo se stručnjak rođen pre 44 godine u Nemačkoj na učinak kompletne ekipe.

U prvom poluvremenu smo bili savršeni, osim kod gola koji smo primili. Prve utakmice su uvek posebno nezgodne. Naravno  da smo bili srećni posle pobede u samoj završnici, ta vrsta pobede uvek daje vetar u leđa - zaključio je Vinćenco.

Vinćenco Italijano

U drugom kolu Fiorentina u nedelju od 18.30 gostuje Empoliju, koji je u prvom kolu izgubio u gostima od Specije sa 1:0.