PSŽ JE DRUGA DIMENZIJA ZA FRANCUSKU: Nova "petarda", a žrtva Monpelje - Dva gola Nejmara (VIDEO/FOTO)

13.08.2022

21:59

"Sveci" u prvoj utakmici na domaćem terenu na stadionu "Park prinčeva" slavili sa 5:2.

Slavlje Nejmara

Fudbaleri Pari Sen Žermena u prvom kolu francuske Lige 1 pobedili su Klermon u gostima sa 5:0, a u subotu uveče upisali su novu "petardu" u nacionalnom prvenstvu.

Izabranici Kristofa Galtijea su u premijernoj utakmici na domaćem terenu na stadionu "Park prinčeva" savladali Monpelje sa 5:2 u drugom kolu šampionata.

Nije dobro počelo za šampiona Franuske pošto je Kilijan Mbape promašio penal u 23. minutu, ali je odbrana gostiju pukla kada je štoper Falaj Sacko iz Malija dao autogol u 39. minutu.

Samo tri minuta kasnije ponovo jedanaesterac za domaćina, ali je ovoga puta precizan sa bele tačke bio Nejmar.

Početak drugog poluvremena ponovo je obeležio Brazilac pogotkom u 51. minutu, a Vabi Kazri smanjuje u 58. minutu na 3:1.

A post shared by Paris Saint-Germain (@psg)

Upisao se Kilijan Mbape u 69. minutu, a Nejmar nije mogao do het-trika pošto mu je u 87. minutu poništen gol.

Ipak, bukvalno u narednom napadu, pojačanje iz Lila, vezista Renato Sančez na debiju dolazi do prvenca.

Konačan rezultat postavio je Čato u drugom minutu nadoknade.