Peharom otvorili sezonu: PSŽ osvojio Superkup Francuske!

31.07.2022

19:55

Parižani bez problema došli do trofeja.

Serhio Ramos

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su prvi trofej u sezoni, pošto su ubedljivim trijumfom nad Nantom pehar Superkupa odneli u vitrine "Parka Prinčeva".

Finale francuskog Superkupa igralo se na "Blumfild" stadionu u Tel-Avivu, a PSŽ je slavio rezultatom 4:0.

Fudbaleri PSŽ-a slave gol

Prvi gol na meču postigao je Lionel Mesi u 22. minutu, a Nejmar je u nadoknadi vremena prvog poluvremena duplirao prednost "Svetaca".

Serhio Ramos je pogotkom u 57. minutu otklonio sve dileme oko pitanja pobednika i slavlje šampiona Francuske je već tada moglo da počne, a Nejmar je iz penala devet minuta pre kraja postavio konačan rezultat.

Treba istaći da Pari Sen Žermen nije imao pomoć Kilijana Mbapea koji je propustio meč zbog kartona od prošle sezone.