Vest Hem video moćnog Halanda: Erling sa dva gola razbio "čekićare" i doneo pobedu Sitiju! (VIDEO)

07.08.2022

17:24

Norvežanin je u 36. minutu pogodio iz penala, dok je u 65. minutu bio precizan posle asistencije Kevina de Brujnea.

Rešetao je mreže Erling Haland (22) u dresu Moldea, Salcburga i Borusije Dortmund, a u letnjem prelaznom roku u transferu od 60.000.000 evra pojačao je Mančester siti.

U porazu "građana" od Liverpula u Komuniti šildu (3:1) bio je na meti kritika zbog jednog promašaja, ali je sve kritičare utišao u prvom kolu nove sezone Premijer lige.

Izabranici Pepa Gvardiole krenuli su u pohod na treću titulu šampiona Engleske zaredom pobedivši Vest Hem junajted sa 2:0 kao gosti na Olimpijskom stadionu u Londonu.

Dvostruki strelac bio je Erling Haland, a prvi gol dao je u 36. minutu iz penala, dok se drugi put upisao u 65. minutu posle asistencije Kevina de Brujnea.

Norvežanin je u 78. minutu napustio teren, a zamenio ga je Hulijan Alvarez, još jedno pojačanje Mančester sitija na poziciji napadača.