PENAL PRESUDIO EVERTONU: Čelsijev minimalac RASTUŽIO Lamparda na "Gudisonu"! (VIDEO)

06.08.2022

18:39

Fudbaleri Čelsija trijumfalno su startovali novu sezonu!

Čelsi je uspeo da savlada ekipu Evertona na "Gudisonu" minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Pobedonosni gol postigao je Žoržinjo iz penala u devetom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, a jedanaesterac je prethodno skrivio Dukure.

Početak susreta obeležila je teška povreda Godfrija, koji je već u desetom minutu iznet sa terena. Usledila je ofanziva londonskog kluba, Maunt je u 19. minutu propustio veliku priliku, a gol Sterlinga u finišu prvog dela igre poništen je zbog ofsajda.

Četa menadžera Tomasa Tuhela rutinski je zadržala minimalno vođstvo u drugom poluvremenu, a propustila je nekoliko prilika da upiše i ubedljiviji trijumf.

U 2. kolu engleskog šampionata Everton gostuje na "Vila parku" ekipi Aston Vile, dok će Čelsi dočekati Totenhem u malom gradskom derbiju.