MITAR KAO PAVKOV! Srbija je čekala ČETIRI GODINE da se ponovi noć sa Marakane (VIDEO/FOTO GALERIJA)

06.08.2022

14:39

Aleksandar u dresu Fulama u subotu postigao dva gola protiv Liverpula u remiju od 2:2 u prvom kolu Premijer lige.

Džordan Henderson i Aleksandar Mitrović (desno)

Aleksandar Mitrović je na maestralan način započeo sezonu u Premijer ligi pošto je u remiju Fulama sa Liverpulom 2:2 postigao oba gola za domaći tim na stadionu Krejven Kotidž.

Čovek koji je prošle sezone sa 43 gola oborio rekord po broju pogodaka u jednoj sezoni Čempionšipa, u subotu je savladao Alisona u 32, a potom i u 72. minutu iz penala.

Zanimljivo da je popularni Mitar, najbolji strelac u istoriji našeg nacionalnog tima postao prvi Srbin posle četiri godine koji je dao dva gola "redsima".

Prethodni put, to se dogodilo 6. novembra 2018. godine u četvrtom kolu C grupe Lige šampiona na beogradskoj Marakani.

Tada je pred 50.000 gledalaca, Milan Pavkov za sedam minuta matirao zanimljivo Alisona, u 22. i 29. minutu, a tim golovima je šampion Srbije pobedio sa 2:0.

Osim dva pogotka, Aleksandar Mitrović se na utakmici Fulama i Liverpula poigrao sa jednim od najboljih fudbalera u sastavu Jirgena Klopa.