20:54

Senzacija u Pireju.

Milan Rodić protiv Olimpijakosa

Fudbaleri Olimpijakosa poniženi su na svom terenu u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Njih je rezultatom 4:0 pobedio Makabi iz Haife, koji se tako plasirao u naredno kolo, pošto je u Izraelu prethodno bilo nerešeno (1:1).

Tjaron Čeri je već u petom minutu nagovestio u kom smeru će ići utakmica na "Karaiskakiju".

Frantzdi Pijerot je u 61. i 65. dotukao grčkog velikana.

Na kraju, tačku na meč stavio je Mohamed Abu Fani tri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Prema tome, pirejski crveno-beli će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope protiv Slovana iz Bratislave, dok će se Makabi sastati sa kiparskim Apolonom u narednom kolu kvalifikacija za plasman u elitu.

Nešto ranije je Ferencvaroš u Bratislavi uspeo da nadoknadi minus (1:2) iz prvog meča protiv Slovana, pošto je prvak Mađarske u revanšu slavio sa 4:1.

Frank Boli je u 20. minutu doveo Mađare u vođstvo, a prednost je 11 minuta kasnije duplirao Kristofer Zaharijasen.

Egal u ukupnom rezultatu je u 70. minutu vratio Vernon De Marko, ali je u 89. na prag narednog kola Ferencvaroš doveo Adama Traore.

Na kraju, u petom minutu nadoknade je trijumf gostiju samo potvrdio Ajsa Laiduni.

Ferencvaroš će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv Karabaga, dok će se Slovan u Ligi Evrope sastati sa pomenutim Olimpijakosom.

Prethodno u sredu su već odigrane četiri revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.