Ludnica prvog kola kvalifikacija za LŠ: Slovan iz kornera u 123. minutu prošao dalje, Jermeni slave Srbina (VIDEO)

13.07.2022

21:39

U sredu je odigrano preostalih šest revanš utakmica prve runde borbe za plasman u elitno evropsko klupsko takmičenje.

U sredu je odigrano preostalih šest revanš utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Najzanimljivije je bilo u Gruziji gde je tamošnji šampion Dinamo Batumi dočekao Slovan posle 0:0 u Bratislavi.

Domaćin je poveo u 104. minutu, a Slovaci su izjednačili u 115, a kada se činilo da ćemo gledati produžetke, gosti su došli do pobede u 123. minutu, odnosno nadoknadi vremena.

Precizan je bio Vladimir Vajs, direktno iz kornera, a veliki kiks napravio je golman Kupatadze koji je unapred krenuo na loptu pošto je očigledno očekivao centaršut.

Bilo je i Srba na terenu, pošto je kod poraženog tima Milan Radin ušao u 113. minutu, dok je na drugoj strani Ivan Šaponjić ušao na poluvremenu, dok je Aleksandar Čavrić izašao u 67. minutu.

Klaksvik je na Farskim ostrvima savladao Bodo Glimt sa 3:1, ali su Norvežani prošli dalje, jer su u prvom meču slavili sa 3:0.

Maribor je bio bolji od beloruskog Šahtjora sa 2:0 i tako napravio veliki brejk pošto je u Sloveniji pre nedelju dana bilo 0:0.

Šampion Kazahstana Tobol predvođen Dušanom Jovančićem (igrao 90 minuta) i Zoranom Tošićem (izašao u 78) stigao je u Mađarsku nošen remijem bez golova na svom terenu.

Ipak, Ferencvaroš u Budimpešti nije dozvolio iznenađenje i na kraju je bilo 5:1.

Veliko iznenađenje napravio je jermenski Pjunik pošto je posle penala (4:3) u Rumuniji izbacio Kluž.

U Jerevanu nismo videli golove, a Jermene je protiv naših komšija spasio srpski defanzivac Zoran Gajić (32).

On je u 89. minutu dao gol za 1:1 i produžetke, a potom je bio strelac u 119. minutu kada je obzbedio izvođenje jedanaesteraca.

Poslednji putnik u drugo kolo je Linfild iz Severne Irske koji je došao do preokreta protiv TNS-a, izborio 2:0 i tako nadoknadio minus iz Velsa od 1:0.