Srpski Malme ide ka Ligi šampiona: Islanđani tvrd orah, ali tu je Veljko Birmančević! (VIDEO)

12.07.2022

21:26

Šveđani uspešno prešli prvu prepreku na putu ka eliti.

Fudbaleri Malmea plasirali su se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Posle pobede na svom terenu u prvom meču rezultatom 3:2, ekipa Miloša Milojevića je do narednog kruga kvalifikacija došla zahvaljujući remiju od 3:3 u revanšu.

Ipak, iako su bili veliki favoriti, predstavnici švedskog šampiona dobrano su se namučili u Rejkjaviku.

Domaćin je poveo golom Gunarsona u 15. minutu. Malme je shvatio da je vrag odneo šalu, pa je do poluvremena pogotcima Veljka Birmančevića i Feliksa Bedžima preokrenuo na 2:1.

Kristijansen je početkom drugog poluvremena povisio na 3:1. Međutim, domaćin se nije predavao, pa je preko Hansena u 56. minutu smanjio na 3:2. To nije bilo sve, Gunarson je svojim drugim golom doneo izjednačenje Vikinguru u 75. minutu.

Međutim, Islanđani posle toga nisu uspeli da dođu do još jednog gola koji bi im obezbedio produžetke.