Istorijski dan za evropski klupski fudbal. UEFA Liga konferencija večeras je dobila svog prvog nosioca trofeja.

Žoze Murinjo donosi Romi prvi evropski trofej u istoriji kluba

Kraj utakmice.

90+2: Prilika za Fejenord, ali gola nema. Neverovatno šta Holanđani propuštaju.

Igraće se još pet minuta na stadionu u Tirani.

89. min: Izmene na obe strane.

85. min: Sjajna prilika za Pelegrinija, ali je golman Fejenorda bravurozno intervenisao. Pitanje pobednika je sada moglo da bude rešeno. Ovako Fejenord i dalje gaji nadu.

84. min: Žuti karton dobija i Rui Patrisio, golman Rome, zbog odugovlačenja ubacivanja lopte u igru.

81. min: Dobra prilika za Desersa, ali je njegov udarac izblokirao Smoling.

Ulazimo u poslednjih deset minuta istorijskog, prvog finala UEFA Lige konferencija.

80. min: Još jedan dobar napad Fejenorda, ali Holanđani suviše komplikuju i dozvoljavaju odbrambenim igračima Rome da bez većih problema otklanjaju opasnost.

74. min: Dvostruka izmena i u Fejenordu. U igru ulaze Pedersen i Linsen umesto Traunera i Nelsona.

73. min: Konačno uzbuđenja i pred golom Fejenorda. Imala je Roma nakon kornera odličnu priliku. Beretu je upitio odličan udarac ka golu, ali je golman Bilou sprečio drugi pogodak Italijana.

66. min: Dvostruka izmena u ekipi Rome. Žoze Murinjo je svestan da gol "visi u vazduhu". Igru napuštaju Zalevski i Zaniolo, a u nastavku meča nastupiće Spinacola i Veretu.

62. min: Nova prilika za Fejenord, ali mora se priznati da holandska ekipa i nema sreća na večerašnjem susretu.

60. min: Nova izgledna prilika za Holanđane, ali je akcija zaustavljena jer je napadač Fejenorda igrao rukom.

52. min: Iznenadna šansa i na drugoj strani, ali je Ejbraham pokleknuo u odsudnom trenutku. Očekivao je prekšraj, ali je sudijska pištaljka ostala nema.

50. min: Kako ovo nije gol. Sjajna akcija Fejenorda, udarac sa distance, ali Rui Patrisio uz pomoć stative ponovo spašava svoju mrežu.

49. min: Centaršut Malasije, ali još jednom je Rui Patrisio na visini zadatka. Čini se da je holandska ekipa od starta drugog poluvremena krenula u opšti napad na ekipu iz "večnog grada".

47. min: Od samog starta znatno ofanzivnija igra Fejenorda. Opasna situacija u šesnaestercu Rome. Nakon kornera Trauner pogađa stativu, a u nastavku akcije beleži se udarac Tila, ali Rui Patrisio izbacuje loptu u korner.

Počelo je drugo poluvreme.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45+4: Pokušao je Malasija udarcem sa 16 metara, iskossa sa leve strane, ali promene rezultata nema.

45+2: Novi pokušaj fudbalera Fejenorda sa levog boka, ali ni od ove prilike nije bilo ništa.

Četiri minuta nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

41. min: Udarac sa velike udaljenosti, ali je Rui Patrisio iz dva pokušaja ipak uspeo da ukroti loptu.

37. min: Pelegrini dobija žuti karton zbog protesta glavnom sudiji Ištvanu Kovaču.

36. min: Prve varnice na meču. U klinču su se našli Smoling i Desers, ali je situacija brzo smirena.

32. GOOOOOL: 1:0 - Vodi italijanski klub. Strelac je Zaniolo koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru Fejenorda i uspeo je u gužvi da samo podbode loptu i ubaci je u mrežu. Gol koji će svakako uticati na dalji tok susreta.

29. min: Pokušali su napad da organizuju fudbaleri Fejenorda, ali je nakon udarca ka golu, Rui Patrisio bez problema reagovao.

25. min: Žuti karton za Traunera. Oštrim startom je zaustavio Ejbrahama kada je ovaj mogao da krene sam ka golu i potencijalno se nađe u povoljnoj prilici za gol.

24. min: Prva nešto ozbiljnija prilika pred golom Fejenorda. Dobru ideju je imao Pelegrini, ali je njegov pa bio prejak pa je golman Bilou bez problema intervenisao.

18. min: Prva ozbiljnija prilika na susretu. Dobar napad roterdamske ekipe po levom krilu, lopta je vraćena u sredinu, ali je Kokču uspeo da promaši loptu u momentu kada je bio u solidnoj poziciji za šut na ivici šesnaesterca.

17. min: Prva izmena u ekipi Rome i to prinudna. Mktarijan je ušao u susret rovit i već nakon petnaestak minuta igre obnovio je povredu. Umesto njega trener Žoze Murinjo na teren šalje Serhija oliveiru.

11. min: Pokušao je Pelegrini da prođe po levom krilu, ali su odbrambeni fudbaleri Fejenorda lako otklonili potencijalnu opasnost.

7. min: Možda i prvi ozbiljniji napad Rome, ali Zalevski nije dobro primio loptu pa je odbrana holandske ekipe lako otklonila potencijalnu opasnost.

Fudbaleri Fejenorda su ofanzivnije ušli u susret, pa se u uvodnih pet minuta meča uglavnom igra na polovini Rome.

Utakmica je počela.

- Startne postave:

Glavni sudija meča je Ištvan Kovač iz rumunije.

- Uvod:

Po prvi put u fudbalskoj istoriji, večeras se u Tirani odigrava finalni susret UEFA Lige konferencija.

Na teren stadiona "Er Albanija" istrčaće ekipe italijanske Rome i Fejenorda iz Roterdama.

Treba napomenuti da je je holandska ekipa u osmini finala ovog takmičenja savladala beogradski Partizan ukupnim rezultatom 8:3. Nakon prvog susreta u kojem su roterdamski crveno-beli slavili rezultatom 5:2 u Humskoj i Roterdamu su ostvarili pobedu rezultatom 3:1.

U polufinalnoj rundi ovog takmičenja ekipa Rome Žozea Murinja savladala je engleske Lester siti (1:0, 1:1), dok je Fejenord bio bolji od francuskog Olimpika iz Marseja nakon dvomeča rezultatima 3:2, 0:0.

Interesantno je napomenuti da su najboljistrelci ovosezonske Lige konferencija upravo i igrači ova dva kluba. Igrač Fejenorda Desers do sada se deset puta upisivao u listu strelaca, dok je igrač Rome Ejbraham drugoplasirani na listi golgetera sa devet postignutih golova.