LIGA EVROPE, FINALE: KOSTIĆEV AJNTRAHT SLAVI! Nemci posle PENAL RULETA srušili Rendžers za PEHAR i Ligu šampiona!

18.05.2022

20:41

Fudbaleri Ajntrahta osvojili su Ligu Evrope!

Filip Kostić tokom finala Lige Evrope

Ajntrahte je slavio boljim izvođenjem penala (5:4), pošto je nakon 120 minuta igre bilo 1:1.

Srpski reprezentativac Filip Kostić bio je jedan od najboljih pojedinaca na meču, upisao je asistenciju za izjednačujući gol Borea u 69. minutu meča, a potom je sigurno izveo penal, kada se serija "lomila". Prethodno je Aribo doveo "Policajce" u vođstvo, ali je sve rešeno izvođenjem jedanaesteraca.

Tragičar je bio iskusni vezista Eron Remzi, čiji udarac je odbranio Trap, nakon čega je kolumbijski napadač bio precizan za veliko slavlje Nemaca.

Frankfurtski "Orlovi" su na taj način, pored pehara, stigli i do direktnog plasmana u Ligu šampiona naredne sezone.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Ajntraht - Rendžers 1:1 (0:0) /Bore 69 - Aribo 57/

Ajntraht je slavio sa 5:4 posle penala!

5:4 - Bore siguran za slavlje Ajntrahta!

4:4 - Ruf je produžio nadu Škota!

4:3 - Kostić je pogodio za vođstvo Frankfurta!

Remzijev šut odbranio je Trap!

3:3 - "Bomba" Kamade za novo izjednačenje.

2:3 - Arfild je bio siguran.

2:2 - Hrustik pogađa.

1:2 - Dejvis je maestralno izveo penal, skinuo je "paučinu".

1:1 - Lenc je poravnao rezultat u penal seriji.

0:1 - Rendžers je poveo golom Tavernijea.

Penali će odlučiti osvajača Lige Evrope!

120+1. minut - Šut Tavernijea iz slobodnog udarca odbranio je Trap, igraće se penali!

120. minut - Drugi produžetak je produžen za jedan minut.

117. minut - Na terenu su Ruf i Remzi, a potom je Kent promašio "šansu utakmice"! Njegov šut izn neposredne blizine "skinuo" je Trap.

114. minut - Udarac Jakića otišao je visoko iznad prečke.

113. minut - Šut Kenta sa distance odbranio je čuvar mreže Ajntrahta.

107. minut - Razoran udarac uputio je Barišić, ali je lopta išla po sredini gola, pa je Trap uspeo da interveniše i odbije je u polje.

106. minut - Počeo je drugi produžetak. Hrastek je zamenio Soua.

Bez promene rezultata posle prvog produžetka!

102. minut - Udarac Dejvisa je izblokiran.

101. minut - Ndiku je zamenio Lenc. Menja i Van Bronkhorst, Sends je ušao na teren umesto streca Ariba.

100. minut - Udarac Kenta otišao je van okvira gola.

93. minut - Arfild je uputio neprecizan šut iz velike udaljenosti, lopta je otišla daleko preko gola koji čuva Trap.

91. minut - Počeo je prvi produžetak. Nova promena kod "Policajaca", Arfild je zamenio Kamaru.

Posle 90 minuta igre, rezultat je 1:1!

90+5. minut - Kraj meča, igraće se produžeci.

90. minut - Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

89. minut - Jakić menja Rodea.

88. minut - Kostić je uputio nešto između šuta i centaršuta, lopta je završila pored Mekgregorovog gola.

83. minut - Ulazimo u finiš regularnog toka meča, oprezna igra sa obe strane, malo prilika od izjednačujućeg gola nemaćkog tima - sve smo bliži produžecima...

75. minut - Dvostruka izmena u redovima Rendžersa. U igri su Dejvis i Sakala, van terena su izašli Džek i Rajt.

73. minut - "Požuteo" je i Rajt.

72. minut - Hauge je ušao na teren, izašao je Lindstrem.

69. minut - GOOOOOL! Bore je poravnao rezultat na 1:1! Filip Kostić je uputio oštar centaršut u srce šesnaesterca, Kolumbijac je reagovao maestralno, "iz prve", Megregor ovoga puta nije imao šanse!

67. minut - Grešku odbrane Rendžersa umelo nije iskoristio Kamada, lepo ga je uposlio Rode, ali je njegov lob udarac završio na mreži gola koji večeras sjajno brani Mekgregor.

62. minut - Strelac vodećeg gola Aribo zaradio je žuti karton.

59. minut - Glazner je napravio prvu izmenu, "tragičara" Tutu je zamenio iskusni Hasebe.

57. minut - GOOOOOL! Aribo je doveo Škote u vođstvo! Sou je nepotrebno vratio loptu unazad, okliznuo se Tuta, što je iskoristio ofanzivac "Policajaca", koji je u situaciji "1 na 1" rutinski savladao Trapa - 0:1!

55. minut - Rendžers je propustio veliku šansu preko Kenta. Knauf je pogrešio, Aribo je odložio loptu do krilnog napadača, čiji udarac iz šesnaesterca je otišao pokraj gola.

52. minut - Tražili su Nemci penal, pošto je Bore oboren u kaznenom prostoru, ali je sudija Vinčić, nakon konsultacije sa VAR sobom, pokazao da igra može da se nastavi. Klub iz Frankfurta je izveo korner, ali bez opasnosti po škotskog golmana.

48. minut - Tuta je neprecizno šutirao sa distance, bez posla za Mekgregora.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Mreže miruju u Sevilji posle prvih 45 minuta igre!

45+2. minut - Udarac Džeka otišao je daleko iznad prečke gola Ajntrahta.

45. minut - Igraće se šest minuta nadoknade vremena.

Detalj sa "Pishuana"

42. minut - Ušli smo u sam finiš prvog dela igre, mreže miruju u Sevilji.

36. minut - Lundstram je šutirao glavom, Trap je to odbranio, pa će Rendžers izvesti novi korner.

32. minut - Novi pokušaj Kragujevčanina, ali ponovo nije uspao da ugrozi Mekgregora pošto je sa distance bio neprecizan.

Serija pokušaja Filipa Kostića

30. minut - Ponovo je srpski reprezentativac bio u glavnoj ulozi, ovoga puta je šutirao iz velike daljine, ali nije uspeo da pogodi gol škotskog giganta.

28. minut - Kostić je uputio opasan centaršuta u srce šesnaesterca "Policajaca", ali je Bas izbacio loptu u korner.

26. minut - Zapretio je i Rendžers preko Ariba, ali je njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora završio pored gola koji brani Trap.

Ajntraht bliži peharu Lige Evrope

20. minut - Snažan šut uputio je Knauf, u bliži ugao, ali je Mekgregor paradom sprečio vođstvo Ajntrahta! Nemci su dobili korner, imali su novu priliku, međutim lopta je otišla van okvira gola.

12. minut - Prva velika prilika na meču. Kamada je zaustavljen pred golom Rendžersa, njegov "mlak" udarac je odbranio Mekgregor, lopta se potom odbila do Suoa, koji je šutirao sa nekih 17-18 metara, ali je iskusni čuvar mreže uspeo da interveniše. Bez promene rezultata u Sevilji...

Udarac Kamade "u padu" i odbrana Mekgregora

7. minut - Povredu je doživeo Rode, ali trener frankfurtskih "Orlova" Oliver Glazner nije morao da posegne za prvom izmenom pošto se kapiten uspešno oporavio.

Kapiten Ajntrahta Sebastijan Rode

4. minut - Prvi opasniji napad izveli su Škoti, ali je Aribo zaustavljen nadomak šesnaesterca Ajntrahta, pa je lopta završila u autu.

1. minut - Sudija Vinčić dao je znam za početak utakmice, početni udarac izveli su fudbaleri Ajntrahta.

Počinje meč na stadionu "Ramon Sančez Pishuan"

Uoči početka utakmice viđeni su veliki neredi na ulicama grada, o čemu detaljnije možete pročitati OVDE.

Duel Ajntrahta iz Frankfurta i Rendžersa na programu je od 21 čas na stadionu "Ramon Sančez Pishuan" u Sevilji. Glavni arbitar susreta je Slovenac Slavko Vinčić, a za trofej Lige Evrope boriće se srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je imao ogroman uticaj na plasman nemačkog predstavnika u samu završnicu. Srbin je posebno zablistao na "Kamp Nou", kada je Ajntraht iznenadio Barselonu (3:2), a tada je bio dvostruki strelac.

Što se tiče Policajaca, oni su na putu ka finalu eliminisali i Crvenu zvezdu, a potom su redom "padali" Braga i Lajpcig.

Finalni susret sa sobom nosi dodatnu draž, s obzirom na činjenicu da će osvajač Lige Evrope overiti vizu za Ligu šampiona naredne sezone. Duel sa Pirineja možete pratiti uživo na našem portalu.