ČUDO NA AJBROKSU: Zvezdin dželat u FINALU Lige Evrope! Za trofej će igrati protiv reprezentativca Srbije! (VIDEO)

05.05.2022

20:54

Odigrani su revanš mečevi polufinala Lige Evrope.

Fudbaleri Rendžersa slave gol

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta i Rendžersa plasirali su se u finale Lige Evrope.

Ajntraht je kod kuće rezultatom 1:0 pobedio Vest Hem, čime je samo potvrdio pobedu od pre nedelju dana, kada je u Londonu bilo 2:1 za Nemce.

Jedini gol na meču postigao je Rafael Bore koji je u 26. minutu zatresao mrežu Čekićara. Prethodno je Aron Kresvel dobio direktan crveni karton, čime je dodatno olakšao posao ekipi iz Frankfurta.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je ceo meč za Ajntraht.

U istom terminu je Rendžers na "Ajbroksu" sa 3:1 pobedio Lajpcig, čime je preokrenuo rezultat iz prve utakmice dvomeča koja je pripala Nemcima sa 1:0.

Rendžers je poveo u 19. minutu kada je Džejms Tavernije načeo mrežu Bikova, a Glen Kamara je samo pet minuta kasnije duplirao prednost Policajaca.

Ipak, Kristofer Nkunku je u 71. minutu prepolovio prednost Škota u revanšu, odnosno tim golom je doneo izjednačenje Nemcima u ukupnom rezultatu.

Međutim, deset minuta kasnije je Džon Lundstrem je posle karambola u kaznenom prostoru Lajpciga postigao gol vredan finala Lige Evrope.