ZVEZDIN MINIMALAC U KRUŠEVCU: Ohi srušio Napredak! (VIDEO)

15.05.2022

15:40 >> 18:59

Crvena zvezda na bod od odbrane titule.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u Superligi Srbije, pošto su u pretposlednjem kolu plej-ofa na gostovanju savladali Napredak sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Ohi Omoižuanfo u 33. minutu susreta. Norvežanin je matirao Nikolu Vasiljevića nakon što je Aleksandar Katai sa leve strane ubacio loptu u srce šesnaesterca, a ona se do njega odbila posle nespretne reakcije Milana Sprema.

Ohi slavi gol

Crveno-beli su još jednom tresli mrežu, a to je u 49. minutu uradio Milan Gajić. Međutim, njegov pogodak je poništen iz VAR sobe, pošto je prethodno u akciji El Fardu Ben smetao golmanu Napretka Vasiljeviću pri udarcu Kataija, a sve to dok se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Ovim trijumfom je šampion Srbije stigao na samo bod od odbrane titule i to bi mu bio potreban samo u slučaju da Partizan ostvari pobede u preostala dva meča. U suprotnom, bi i sa porazom od Voždovca u poslednjem kolu Crvena zvezda bila prvak države.

Napredak - Crvena zvezda 0:1 (0:1)

/Ohi 33/

STADION: "Mladost" (Kruševac)

SUDIJA: Marko Ivković

NAPREDAK: Vasiljević - S. Jovanović, Kerkez, Kojčić, Spremo - Krstić, Milovanović (od 41. Đ. Jovanović) - Đeković, Đuričković (od 80. Kočić), Mladenović - Melunović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić (od 86. Pićini), Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo (od 86. Krstičić), Kanga - Ben (od 53. Srnić), Ivanić (od 86. Pankov), Katai - Ohi (od 71. Pavkov).

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 1:0.

Igraće se još tri minuta.

86. minut - Pićini, Pankov i Krstičić menjaju Gajića, Ivanića i Sanoga.

80. minut - Petar Đuričković je ustupio mesto Srđanu Kočiću.

71. minut - Pavkov je na terenu umesto Ohija.

I Ohi i Ben su izašli iz igre

64. minut - Sjajan pokušaj glavom Erakovića posle kornera Kange, ali je Vasiljević maestralnom paradom sprečio svoj matični klub da postigne još jedan gol.

53. minut - Srnić je zamenio Bena.

49. minut - VAR poništava gol Crvene zvezde! Gajić je zatresao mrežu Napretka posle odbrane Vasiljevića nakon šuta Kataija, ali je Ben bio u ofsajd poziciji u trenutku kada je Magiko probao, a iz VAR sobe je procenjeno da je smetao golmanu protivnika.

Počelo je drugo poluvreme utakmice pod Badalom.

Poluvreme u Kruševcu! Crvena zvezda vodi 1:0!

44. minut - Gajić je šutirao iz sa pet metara, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

41. minut - Nemanja Milovanović je povređen i menja ga Đorđe Jovanović.

33. minut - GOOOOOOOOOOOL! Zvezda vodi 1:0! Ohi je strelac! Katai je sa leve strane ubacio loptu u srce šesnaesterca, Spremo je tu nespretno reagovao i ona se odbila do Omoižuanfa koji ju je sproveo u mrežu.

30. minut - Ben je glavom šutirao iz neposredne blizine posle centaršuta Rodića, ali pored gola.

28. minut - Sada je i Kanga pokušao, ali ni on nije uputio loptu u okvir gola Napretka.

Gelor Kanga i Nemanja Krstić u duelu

25. minut - Oprobao je šut i Milan Gajić, ali ni on nije ugrozio Vasiljevića.

13. minut - Šutirao je Ben iz voleja, ali preko gola.

12. minut - Pokušao je Katai iz slobodnog udarca, ali neprecizno.

Aleksandar Katai protiv Napretka

7. minut - Ništa od penala.

6. minut - Traže penal gosti iz Beograda! Katai je bio u prodoru, oborio ga je Kerkez u kaznenom prostoru, a sudija Marko Ivković je samo odmahnuo rukom. Međutim, sada se čeka reakcija iz VAR sobe.

Utakmica je počela!

17.40 - Utakmica u Kruševcu igra se od 18.30, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.