VOŠA PALA U HUMSKOJ: Partizan preko Vojvodine do finala Kupa Srbije!

11.05.2022

13:55 >> 16:28

Crno-beli imali dva gola iz prvog poluvremena i sačuvali ga do kraja, uprkos pogotku novosadske „stare dame“ na početku drugog dela igre.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su pobedili Vojvodinu sa 2:1 (2:0) na stadionu u Humskoj ulici.

Crno-beli su odigrali odlilčno prvo poluvreme, ako govorimo samo o stanju na semaforu, ali sa druge strane Grobari mogu da budu nezadovoljni propuštenim šansama svojih miljenika.

Rikardo Gomeš slavi gol

„Parni valjak“ je poveo golovima Rikarda Gomeša u četvrtom i Kvinsija Meniga u 43. minutu, ali je domaćin mogao da ima i ubedljiviju prednost.

Emil Rockov, golman gostiju iz Novog Sada „spustio rampu“ i imao čak osam odbrana i time izludeo Markovića, Gomeša, Meniga i Natha.

Emil Rockov

„Stara dama“ se probudila, ali kasno, pošto je kapiten Dejan Zukić u 52. minutu savladao Nemanju Stevanovića.

Izabranici Aleksandra Stanojevića plasirali su se u osmo uzastopno finale Kupa Srbije, a rival u borbi za trofej rival će im biti večiti rival Crvena zvezda ili Novi Pazar.

Detalj sa utakmice Partizana i Vojvodine

Tok meča mogli ste pratiti iz minuta u minut na našem lajv blogu.

Partizan - Vojvodina 2:1 (2:0)

Stadion: Stadion Partizana

Strelci: Rikardo 4, Menig 43, Zukić 52

Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

Sastavi:

Partizan: Stevanović - Miljković (Lutovac 58), Miletić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jevtović (Jojić 26) - Marković (Holender 81), Natho (Terzić 58), Menig (Jović 81) - Gomeš

Vojvodina: Rockov - Lazarević, Jeličić, Stevanović (Kovačević 72), Đorđević (Bjeković 51) - Maksimović (Nešković 65), Topić - Vukadinović (Kabić 46), Simić, Zukić - Matić (Vukćević 65)

II POLUVREME:

Partizan je u finalu Kupa Srbije!

Crno-beli plasirali su se u osmo uzastopno finale Kupa Srbije pošto su pobedili novosadsku "staru damu" sa 2:1.

90. minut - Igraće se dodatna tri minuta na stadionu u Humskoj ulici.

87. minut - Terzić se oslobodio i šutirao sa penala, ali je loptu sa gol linije izbacio Kovačević.

Ovacije Grobara za Stanojevića

Navijači Partizana trenutno skandiraju svom strategu - "Ti si prvi trener Stanoje"

82. minut - Mirniji period utakmice za nama, velika borba na sredini terena.

74. minut - Loš šut Miloša Jojića iz slobodnog udarca, lopta odlazi preko prečke.

67. minut - Požuteo je i Aleksandar Stanojević posle protesta.

60. minut - Sankcionisan je i Miloš Jojić žutim kartonom zbog povlačenja s leđa.

52. minut - GOOOOOOL! Sjajna kontra Vojvodine! Pobegao je Veljko Simić, ostavio loptu na levi bok Dejanu Zukiću, a kapiten gostiju šalje loptu iza leđa Stevanovića.

50. minut - Kraći prekid meča pošto se na travi našao Bojan Matić, napadač Vojvodine posle duela sa Igorom Vujačićem.

I POLUVREME:

Rockov sačuvao Vošu na samo 2:0 protiv Partizana

Fudbaleri Partizana posle prvih 45 minuta igre u polufinalu Kupa Srbije vode 2:0 protiv Vojvodine. Strelci su bili Rikardo u četvrtom i Menig u 43. minutu. Najzaslužniji za to što Voša nije primila još neki pogodak je golman Emil Rockov koji je imao čak osam odbrana.

43. minut - GOOOOOOL! Majstorija Kvinsija Meniga! Holanđanin je maestralno pogodio sa desetak metara iskosa, a čak i raspoloženi Rockov nije uspeo da ukroti ovaj udarac.

40. minut - Ista situacija kao u nekim prethodnim napadima Partizana. Menig je gađao, Rockov odbranio. Posle kornera, Zdjelar šalje loptu preko gola.

39. minut - Novi žuti karton. Ovoga puta za Jeličića zbog faula nad Menigom.

35. minut - Faulirao je Aleksandar Miljković Veljka Simića u punom trku i dobio žuti karton.

33. minut - Rockov je ponovo sačuvao gol! Sada je odličan šut uputio Saša Zdjelar, ali je golman Vojvodine paradom ostavio mrežu čitavom.

28. minut - Nove propuštene ogromne šanse domaćina! Prvo je Rockov ponovo bio bolji od Rockova u duelu jedan na jedan, a potom je Jojić šutirao pravo u golmana gostiju.

25. minut - Veliki promašaj Natha, besan i trener Stanojević. Rockov je dodao loptu u nove iskusnom vezisti na ivici šesnaesterca, ali je Izraelac poslao tik pored stative.

20. minut - Kontra gostiju, utrčavanje Simića ispred Miljkovića i Miletića, ali lopta posle šuta ide preko prečke.

18. minut - Majstorska lopta Natha za Rikarda i ponovo situacija jedan na jedan, a Rockov opet izlazi kao pobednik.

15. minut - Šutirao je Menig sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Rockova.

8. minut - Odlična akcija i kontra domaćina. Lazar Marković izašao je jedan na jedan sa Rockovim, ali je golman gostiju uspeo da sačuvao svoju mrežu.

4. minut - GOOOOOOL! Prelako je Marković prošao čuvare, a potom poslao loptu Rikardu Gomešu na peterac, a iskusnom napadaču nije bilo teško da savlada Rockova pod prečku.

3. minut - Prvi žuti karton na utakmici pokazan je Dejanu Zukiću, kapitenu Vojvodine zbog protesta.