MAGIJA U MADRIDU: Real dao dva gola za minut i produžetke, Benzema sa penala UBIO Siti za finale Lige šampiona!

04.05.2022

21:41

„Kraljevski klub“ bio „mrtav“ do 90. minuta, a onda se sve okrenulo na stranu domaćina i „građani“ nisu znali gde se nalaze. Izabranici Karla Anćelotija idu u borbu za 14. pehar prvaka Evrope!

Slavlje igrača Real Madrida

Ako je prva utakmica polufinala Lige šampiona između Mančester sitija i Real Madrida na Etihadu koja je završena 4:3 pobedom domaćina bila spektakl,šta tek onda reći za revanš na stadionu „Santjago Bernabeu“?

Prvo poluvreme i veći deo drugog bilo je u najmanju ruku i najblaže rečeni dosadno. Ludnica jeusledila u poslednjih 15 minuta. U 73. minutu Bernardo Silva majstorski je proigrao Rijada Mareza, a ovaj razornim udarcem sa pet metara savladao Tiba Kurtou.

Slavlje igrača Mančester sitija posle gola Mareza

Kada su svi misli da su „građani“ već gotovo sigurno u finalu usledilo ječudo u prestonici Španije! Rodrigo je sa dva gola za minut, u 90. i 91. matirao Edersona i doneo produžetke za delirijum navijača „kraljevskog kluba“.

Potpuni slom gostiju usledio je u 95. minutu prvog produžetka kada je Ruben Dijas faulirao Karima Benzemu, a Danijele Orsato pokazao je na penal. Francuz je bio neumoljiv, poslao Edersona u jednu, a loptu u drugu stranu i time postavio konačnih 3:1!

Slavlje Karima Benzeme posle gola iz penala za pobedu i prolazak dalje

Real Madrid igraće u finalu Lige šampiona protiv Liverpula 28. maja u Parizu na stadionu Francuska od 21 čas.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem lajv blogu.

Real Madrid - Mančester siti 3:1 /prvi meč 3:4/

Stadion: Santjago Bernabeu

Strelci: Marez 73, Rodrigo 90, Rodrigo 91, Benzema 95

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Sastavi:

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Militao, Naćo, Mendi - Modrić (75 Kamavinga), Kazemiro (75 Asensio), Kros (68 Rodrigo) - Valverde, Benzema (kapiten) (104 Sebaljos), Vinisijus Žunior

Mančester siti: Ederson - Voker, Dijas (kapiten), Laport, Kanselo - Bernardo Silva, Rodri (99 Sterling), Kevin de Brujne (72 Gundogan) - Marez (85 Fernandinjo), Žesus (78 Griliš), Foden

TOK MEČA:

II PRODUŽETAK

REAL MADRID JE U FINALU LIGE ŠAMPIONA!

Nadoknada vremena bila je tri minuta, Mančester siti nije uspeo da postigne gol i Real Madrid se plasirao u finale Lige šampiona na prepunom stadionu "Santjago Bernabeu"

113. minut - Žuti karton dobija Zinčenko.

110. minut - Centaršut Gundogana išao je u srce šesnaesterca Reala, ali Madriđani su lako otklonili opasnost po svoj gol.

I PRODUŽETAK

Real na 15 minuta od finala Lige šampiona

Završen je prvi produžetak u Madridu. Real je poveo 3:1 golom Karima Benzeme u 95. minutu iz penala i sada ima 6:5 u ukupnom rezultatu

102. minut - Žuti karton za Rahima Sterlinga posle starta nad Rodrigom.

95. minut - GOOOOOL! Ederson u jednu, lopta u drugu stranu! Karim Benzema donosi 3:1 Real i sa ovim rezultatom Madriđani idu u finale Lige šampiona!

93. minut - PENAL ZA REAL MADRID!  Orsato pokazuje na belu tačku nakon starta Rubena Dijasa nad Karimom Benzemom.

II POLUVREME

PRODUŽECI!

Real Madrid se vratio iz mrtvih i pobedio sa 2:1 i sada nas očekuje dodatnih 30 minuta u prestonici Španije

96. minut - Imao je Mančester siti poslednju priliku na utakmici, ali je Zinčenko iz slobodnog udarca poslao loptu u gol-aut.

90. minut - GOOOOOL! Rodrigoooo! Čudo u Madridu! Real Madrid dolazi do prednosti od 2:1 i sada ima produžetke u džepu!

90. minut - GOOOOOL! Izjednačenje u Madridu! Asistencija Karima Benzeme i pogodak Rodriga, ali Realu treba još jedan gol

87. minut - Dvaput je pokušao Džek Griliš, a Tibo Kurtoa je upisao sedmu odbranu.

82. minut - Bio je u šansi Karim Benzema, ali je Ederson odbrani, a posle svega Orsato pokazuje da je u pitanju ofsajd.

73. minut - GOOOOOOL! Majstorski pas Bernarda Silva i vrhunski udarac Rijada Mareza u bliži ugao golmana Tiba Kurtoe.

71. minut - Manji prekid utakmice posle duela Vokera i Vinisijusa, desnom beku se ukaziva medicinska pomoć.

65. minut - Kajl Voker hramlje po terenu, ali reprezentativac Engleske odbija da izađe sa terena.

52. minut - Luka Modrić je pokušao sa 17 metara, iako udarac Hrvata nije bio jak, Ederson je loše odreagovao, ali su gosti nekako izbacili loptu.46. minut - Odmah sa centra je zapretio Real Madrid. Karvahal je poslao odličnu loptu ka Vinisijusu sa desnog boka, ali je Brazilac promašio prazan gol sa druge stative.

Nula u Madridu posle prvih 45 minuta

Napadali su i Real i Mančester siti, na mukama su bili golmani oba kluba, ali se mreže nisu tresle

45. minut - Nadoknada vremena dva minuta.

43. minut - Promašaj Karima Benzeme! Bio je u punom trku Francuz, a potom šutirao sa pet metara, ali je lopta protunjala pored gola Edersona.

40. minut - Ponovo je reagovao Kurtoa, ovoga puta posle šuta Fodena.

37. minut - Prvo se na travi zbog povrede našao Kazemiro, a potom i Karim Benzema. Ipak, Brazilac i Francuz ostali su na terenu

27. minut - Kros je izveo slobodan udarac, a Ederson odbranio i poslao loptu u korner, a posle udarca iz ugla sviranje faul u korist "kraljevskog kluba".

20. minut - Najbolja šansa na utakmici. Tukao je Bernardo Silva sa peterca, ali je Kurtoa odbranio i odbio loptu u korner. Posle istog, bez opasnosti po gol domaćina.

15. minut - Udarac De Brujnea sa ivice šesnaesterca, ali pravo u ruke Kurtoi.

12. minut - Valverde je dodao do Benzeme koji je šutirao sa desetak metara, ali pored gola.

8. minut - Velika gužva na terenu! Sukobili su se Modrić i Laport. Luka ga je cimnuo i malo pipnup, a Laport je isfolirao i pao na travu. Orsato je Hrvatu i Špancu pokazao žute kartone.

4. minut - Dobar centaršut Karvahala, a udarac glavom Benzeme završava preko prečke.

1. minut - Počela je utakmica u Madridu, prvi napad imaju fudbaleri Mančester sitija.