PARTIZAN DIŠE ZA VRATOM ZVEZDI: Crno-bela rapsodija u Kruševcu! Fejsa upisao prve minute po povratku u klub!

01.05.2022

16:15 >> 18:55

Ubedljiv trijumf Parnog valjka pod Bagdalom.

Fudbaleri Partizana slave gol

Fudbaleri Partizana uspeli su da se osvete Napretku za remi koji ih je u regularnom delu sezone koštao gubitka prvog mesta na tabeli, pošto su u Kruševcu slavili sa 3:0.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Rikardo Gomeš koji je posle jednog kornera zatresao mrežu u 29. minutu utakmice.

Prednost crno-belih je duplirao Marko Jevtović u 54. minutu, kada je glavom zatresao mrežu domaćina posle centaršuta Bibrasa Natha iz slobodnog udarca.

Na kraju, konačan rezultat je postavljen osam minuta kasnije, kada je nespretnom reakcijom Saša Marjanović savladao svog golmana.

Inače, ovaj meč ostaće upamćen i po tome što je prve minute u crno-belom dresu, otkad se vratio iz inostranstva, upisao Ljubomir Fejsa.

Ovom pobedom je Partizan ponovo prišao na dva boda zaostatka za Crvenom zvezdom, a do kraja sezone je ostalo još tri kola.

Napredak - Partizan 0:3 (0:1)

/Rikardo 29, Jevtović 56, Marjanović 64ag/

STADION: "Mladost"

SUDIJA: Stanko Ostraćanin

NAPREDAK: Vasiljević - Mršić, Đeković, Kojičić, Spremo - Marjanović, Milovanović - Đ. Jovanović (od 78. S. Jovanović), Đuričković (od 87. Džugurdić), Mladenović - Melunović.

PARTIZAN: Stevanović - Živković, Miletić, Saničanin, Lutovac (od 62. Obradović) - Zdjelar (od 73. Fejsa), Jevtović - Marković (od 62. Menig), Natho (od 73. Baždar), Jović (od 62. Terzić) - Rikardo.

Tok meča

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 3:0!

86. minut - Sjajnu akciju Partizana Baždar nije uspeo da završi pogotkom, pošto mu je udarac odlično odbranio Vasiljević.

78. minut - Opasan šut Baždara sa distance, ali je Vasiljević bio siguran.

73. minut - Drugi debi Ljubomira Fejse za Partizan! Zamenio je Sašu Zdjelara!

72. minut - Terzić je šutirao, ali prilično slabo.

64. minut - GOOOOOOOL! Crno-beli imaju prednost od 3:0! Autogol je postigao Saša Marjanović! Terzić je sa desne strane ubacio oštru loptu u srce šesnaesterca, gde je Marjanović pokušao da je spreči da dođe do Rikarda, ali ju je samo poslao u mrežu svog tima.

56. minut - GOOOOOOOOL! Partizan vodi 2:0! Marko Jevtović duplira prednost gostiju iz Beograda! Vezista crno-belih je mrežu zatresao glavom, posle centaršuta Natha iz slobodnog udarca.

Marko Jevtović slavi gol

54. minut - Melunović je šutirao glavom sa četiri metra, ali preko gola.

49. minut - Lutovac je oprobao udarac, ali bolje da nije.

Počelo je drugo poluvreme!

Poluvreme! Partizan posle prvog dela vodi 1:0!

42. minut - Sjajna kombinacija crno-belih, na kraju je šutirao Jović, ali pravo u Vasiljevića.

40. minut - Još jednom je pokušao Rikardo, ali veoma traljavo.

36. minut - Velika šansa za Napredak! Đorđe Jovanović je pokušao iz neposredne blizine da ugrozi Stevanovića, ali mu je golman Partizana odbranio.

29. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan vodi! Rikardo Gomeš donosi prednost crno-belima! Centarfor Parnog valjka se najbolje snašao posle jednog kornera i u gužvi je sa nekih devet metara zatresao mrežu domaćina.

Rikardo Gomeš slavi gol

23. minut - Pokušao je Rikardo posle centaršuta Natha, ali je izblokiran, pa je Partizan dobio samo korner.

17. minut - Dobra odbrana Vasiljevića posle šuta Natha. U nastavku akcije je Rikardo sa ivice kaznenog prostora lansirao loptu četiri metra iznad neba.

15. minut - Partizan drži loptu, ali bez ikakvih šansi za gol.

8. minut - Prvi šut na meču bio je delo Natha, ali je lopta jedva stigla do golmana domaćih Nikole Vasiljevića.

Utakmica je počela!

19.04 - Uoči početka utakmice održan je minut ćutanja za Ivicu Osima koji je preminuo u 81. godini života.