LUDNICA U ŠPANIJI: Liverpul bio MRTAV sat vremena i onda u pet minuta izbacio Viljareal za finale Lige šampiona!

03.05.2022

18:15 >> 20:58

Poznat prvi putnik za Pariz i borbu za "ušati pehar"!

Radost fudbalera Liverpula

Sve ono što je Viljareal uradio u prvom poluvremenu, prokockao je za pet minuta sredinom drugog poluvremena. "Žuta podmornica" imala je prednost od 2:0 golovima Dije u trećem i Kokelana u 41. minutu i tada su imali rezultat koji ih je vodio u produžetke.

Ipak, Liverpul se probudio i potom pogocima Fabinja u 62. i Dijasa u 67. minutu došao do izjednačenja i ukupnog rezultata od 4:2.

Duel Robertsona i Morena

"Redsi" su potpuno potopili "žutu podmornicu" u 75. minutu kada se Sadio Mane praktično ušetao u praznu mrežu i doneo preokret vicešampionu Engleske i pobedu od 3:2 i plasman u finale Lige šampiona.

Liverpul će na kraju sa ukupnih 5:2, u borbi za "ušati" trofej igrati protiv boljeg iz susreta Real Madrida i Mančester sitija, a prvo odmeravanje snaga završeno je pobedom "građana" od 4:3.

Sva dešavanja iz Španije možete pratiti iz minuta u minut na našem lajv blogu...

Viljareal - Liverpul 2:3 / prvi meč 0:2/

Stadion: Keramika

Strelci: Dija 3, Kokelan 41, Fabinjo 62, Dijas 67, Mane 75

Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Viljareal: Rulji - Estupinjan (79 Trigeros), Tores, Albiol (kapiten) (79 Orije), Fojt - Kokelan (69 Pedraza), Kapu, Pareho, Lo Selso - Moreno (70 Čukueze), Dija (81 Alkaser)

Liverpul: Alison - Arnold, Konate, Van Dajk (kapiten), Robertson (81 Cimikas) - Keita (81 Henderson), Fabinjo (84 Milner), Alkantara (80 Džons) - Salah, Mane, Žota (46 Dijas)

TOK MEČA:

II POLUVREME:

92. minut - Kraj utakmice u Viljarealu. Liverpul ide u finale Lige šampiona!

85. minut - Drugi žuti, odnosno crveni karton za Kapua, asistenta golova domaćina.

Radost Jirgena Klopa, trenera Liverpula

84. minut - Grub start Pau Toresa nad Maneom. Sudija Makeli pokazao je španskom štoperu žuti karton.

75. minut - GOOOOOL! Liverpul dolazi do preokreta i vodi 3:2! Dobio je Sadio Mane loptu, pretrčao Ruljija i Fojta, a potom sa pet metara ubacio loptu u praznu mrežu.

67. minutGOOOOOL! ŠOK U VILJAREALU! Luis Dijas, čovek koji je ušao u igru na poluvremenu glavom matira Ruljija posle centaršuta Arnolda i sada je 2:2 i ukupnih 4:2 u korist Liverpula.

63. minut - Asistent za oba gola Viljareala, Kapu dobija žuti karton i to je prva javna opomena na utakmici.

62. minut - GOOOOOOL! Probudio se Liverpul! Fabinjo je dobio loptu u srcu šesnaesterca, uputio udarac, a lopta je Ruljiju lopta prošla kroz noge i ušla u mrežu. "Redsi" smanjuju na 2:1 i dolaze do ukupne prednosti 3:2.

Duel Manea i Pareha

55. minut - Prečka Liverpula! Robertson je dodao do Arnolda koji je uputio razoran udarac, a lopta se od Kokelana odblia u prečku. Loš korner izveo je Arnold i lopta je završila u Ruljijevim rukama.

48. minut - Centaršut Arnolda ponovo nije urodio plodom. Lopta je samo pogodila Manea i odbila se u gol-aut.

I POLUVREME:

Viljareal u transu, Liverpul ne zna gde se nalazi

Kraj prvog poluvremena, "žuta podmornica" vodi 2:0 protiv "redsa" i sada je ukupan rezultat 2:2

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

41. minut - Delirijum na stadionu Keramika! GOOOOOOOOL! Kokelan je savladao Alisona i pogodio za 2:0 i samim tim izjednačio ukupan rezultat na 2:2! Još jedna asistencija Kapua.

39. minut - Posle intervencije VAR sobe, odluka holandskog sudije ostala je na snazi. Ništa od penala za domaćina!

37. minut - Sporna situacija na stadionu Keramika! Moreno je poslao pas u srce šesnaesterca, Lo Selso je pomerio loptu, a Alison ga je pokupio i argentinski vezista je pao. Ipak, Dani Makeli je pokazao na aut. Čeka se odluka iz VAR sobe.

28. minut - Tempo igre je malo spušten, Makeli se nekoliko puta hvatao za pištaljku kako bi dosudio faul.

22. minut - Velika borba na obe strane, Viljareal i Liverpul napadaju, ali bez prilike za eventualni pogodak.

14. minut - Pogodio je Alkantara prečku sa 17 metara, ali je Keita prethodno faulirao Pareha i Makeli je dosudio prekršaj.

12. minut - Bili su u duelu Van Dajk i Kokelan u šesnaestercu, ali bez govora o faulu, a nakon toga je Dani Pareho loše šutirao sa distance pored gola.

10. minut - Uputio je Robertson centaršut posle prekida iz slobodnog udarca, ali se lopta posle gužve odbila od Žote u gol-aut.

3. minut - GOOOOOOOL! Domaćin dolazi do prednosti, strelac je Dija! Bio je to dobar centaršut Kapua, odbrana Liverpula nije odreagovala na vreme, a Senegalac je to iskoristio, prikrao se Van Dajku iza leđa i matirao Alisona.

1. minut - Počeo meč u Viljarelu, prvi napad imaju fudbaleri Liverpula.