KOPERNIKANSKI OBRT: Šok za Dušana Vlahovića - GORI Italija!

10.04.2022

12:49

Fudbaleri Lacija deklasirali su Đenovu rezultatom 4:1 (2:0) u 32. kolu Serije A.

Dušan Vlahović

Heroj novog trijumfa nebesko-plavih bio je centarfor Ćiro Imobile, koji je postigao het-trik na popularnom "Marasiju". On je mrežu Đenovljana tresao u nadoknadi prvog dela igre, zatim u 63. i 76. minutu, a gostima je prednost prethodno doneo Marušić.

Imobile je tako stigao do učinka od 24 postignuta prvenstvena pogotka, čime je na vrhu liste strelaca pretekao napadača Juventusa Dušana Vlahovića (22). Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta, a Đenova se na semaforu upisala zahvaljujući autogolu Patrika.

Rimljani su ostvarili važan trijumf u borbi za peto mesto na tabeli šampionata Italije, dok je Đenova u zoni ispadanja sa 22 boda, tri manje od Kaljarija koji je prvi "iznad crte".