NEMCI SU IM STARE MUŠTERIJE: Nakon Bajera, Atalanta blizu eliminacije još jednog Bundesligaša!

07.04.2022

18:43

Daas su na programu prvi mečevi četvrtfinala UEFA Lige Evrope.

Ovu rundu takmičenja na "Red Bul Areni" u Lajpcigu otvorili su fudbaleri domaćeg Lajpciga i ekipe italijanske Atalante iz Bergama.

Nemačka ekipa je prethodnu rundu Lige Evrope prošla bez odigranih mečeva pošto su za "zelenim stolom" igrači moskovskog Spartaka eliminisni iz takmičenja, dog je ekipa iz Bergama sa dve pobede (3:2, 1:0) eliminisala takođe nemačkog predstavnika, ekipu Bajera iz Leverkuzena.

Već na samom startu susreta, Atalanta je pokazala da je sa pravom favorit u ovom dvomeču. U 11. minutu fudbaleri iz Bergama stigli su do prednosti, a pogodak za crno-plave postigao je Luis Muriel na asistenciju Zapakoste.

Ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku meča domaćin je imao i jedanaesterac koji nije realizovao Andre Silva, ali su domaćini uspeli da stignu do poravnanja koje je delo Davida Zapakoste koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Na kraju je rezultat koji je bio aktuelan u 58. minutu bio i konačni. Lajpcig - Atalanta 1:1 (0:1).

Ravanš susret na programu je za sedam dana u Bergamu.