BENZEMA HET-TRIKOM SRUŠIO ŠAMPIONA EVROPE: Bajern dugo nije bio ovako RAZBIJEN! (VIDEO)

06.04.2022

18:15

Kompletirani su prvi mečevi četvrtfinala Lige šampiona.

Fudbaleri Reala slave gol

Fudbaleri madridskog Reala došli su na korak od plasmana u polufinale Lige šampiona, pošto su u prvoj utakmici četvrtfinala pobedili Čelsi u gostima rezultatom 3:1.

Pobedu Kraljevskom klubu doneo je Karim Benzema koji je na "Stamford Bridžu" upisao drugi vezani het-trik u elitnom takmičenju.

Francuz je u 21. minutu prvi put zatresao mrežu Plavaca, a isto je učinio i samo tri minuta kasnije.

Nadu Čelsiju je vratio Kai Haverc pogotkom pet minuta pre kraja poluvremena, ali je Benzema odmah na startu drugog dela iskoristio kardinalnu grešku Eduarda Mendija i postavio je konačan rezultat.

Čelsi - Real Madrid 1:3 (1:2)

/Haverc 40 - Benzema 21, 24, 46/

STADION: "Stamford Bridž"

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

ČELSI: Mendi - Kristensen (od 46. Kovačić), Silva, Ridiger - Džejms, Kante (od 46. Zijeh), Žoržinjo (od 64. Loftus-Čik), Maunt, Aspilikueta - Haverc, Pulišić (od 64. Lukaku). TRENER: Tomas Tuhel.

REAL: Kurtoa - Karvahal, Militao (od 64. Naćo), Alaba, Mendi - Modrić, Kazemiro, Kros (od 74. Kamavinga) - Valverde (od 86. Sebaljos), Benzema (od 86. Bejl), Vinisijus. TRENER: Karlo Anćeloti.

U istom terminu je Viljareal kod kuće minimalnim rezultatom pobedio Bajern iz Minhena.

Jedini gol na meču postigao je Alfredo Danžuma u osmom minutu, a Bavarci moraju biti srećni što kući nisu ispraćeni sa bar četiri komada.

Prvo im je Fransis Kokelan u završnici prvog poluvremena dao gol, ali je bio u minimalnom ofsajdu, pa je Đerar Moreno pogodio stativu u 63. minutu, a na kraju je isti igrač ubrzo posle toga propustio da sa pola terena pogodi skroz prazan gol nakon što mu je Manuel Nojer poklonio loptu.

Viljareal - Bajern Minhen 1:0 (1:0)

/Danžuma 8/

STADION: "Madrigal"

SUDIJA: Entoni Tejlor (Engleska)

VILJAREAL: Rulji - Fojt (od 81. Orije), Albiol, Tores, Estupinjan - Kokelan (od 59. Pedrasa), Kapue, Pareho - Moreno, Danžuma (od 81. Čukvueze), Lo Selso. TRENER: Unaj Emeri.

BAJERN: Nojer - Pavar (od 71. Zule), Upamekano, Ernandez, Dejvis - Kimih, Musijala - Koman, Miler (od 62. Gorecka) (od 90+4. Roka), Gnabri (od 62. Sane) - Levandovski. TRENER: Julijan Nagelsman.

Podsetimo, u utorak su velike korake ka polufinalu napravili Mančester siti i Liverpul koji su pobedili u prvim četvrtfinalnim duelima.

Tok mečeva

Drugo poluvreme

Kraj! Real je pobedio Čelsi u gostima sa 3:1, a Viljareal kod kuće ekipu Bajerna rezultatom 1:0.

87. minut - Pedrasa se obrukao, pa je Viljareal propustio još jednu kolosalnu šansu.

83. minut - Bombu je ka golu Reala uputio Ris Džejms, ali je Kurtoa još jednom sjajno intervenisao.

80. minut - Do kraja mečeva je ostalo još po deset minuta.

69. minut - Lukaku propušta stopostotnu šansu! Belgijanac je bio potpuno sam na petercu, ali je glavom šutirao pored gola Reala.

62. minut - Ogroman kiks Nojera! Izgubio je golman Bajerna loptu na centru terena, Moreno je pokušao sa svoje polovine da zatrese mrežu, ali nije bio precizan.

53. minut - Stativa! Đerar Moreno je sa distance pogodio okvir gola Bajerna! Puno sreće za Bavarce...

50. minut - Sjajna odbrana Kurtoe posle opasnog šuta Aspilikuete.

46. minut - GOOOOOOOOOOOL! Ben-ze-ma! Het-trik centarfora Reala! Iskoristio je Karim kardinalnu grešku Eduarda Mendija i bez problema je zatresao mrežu.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Real vodi protiv Čelsija 2:1, a Viljareal protiv Bajerna 1:0.

42. minut - Benzema se obrukao! Našao se kapiten Reala u sjajnoj prilici, ali je šutirao pored gola.

41. minut - Poništen gol Viljareala! Prelep pogodak je postigao Fransis Kokelan, ali se našao u minimalnom ofsajdu prethodno.

40. minut - GOOOOOOOOOL! Kai Haverc daje gol i smanjuje prednost Reala na 1:2. Nemac je glavom zatresao mrežu Madriđana.

33. minut - Karvahal se našao u izglednoj prilici, ali nije dobro reagovao, pa nije bilo promene rezultata.

24. minut - GOOOOOOOOOOOL! Ponovo Benzema! Real vodi 2:0 u Londonu! Golgeter Madriđana je opet glavom zatresao mrežu, samo mu je ovaj put loptu nabacio Luka Modrić.

21. minut - GOOOOOOOOL! Real vodi protiv Čelsija! Strelac je, naravno, Karim Benzema! Francuz je matirao Eduarda Mendija glavom posle centaršuta Vinisijusa.

15. minut - Ris Džejms je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Tibo Kurtoa krajnjim naporima sačuvao mrežu.

14. minut - Eder Militao je dobio žuti karton zbog kog će propustiti revanš između Reala i Čelsija.

10. minut - Prečka! Vinisijus Žunior je iz dobre pozicije pogodio samo okvir gola.

8. minut - GOOOOOOOOL! Villjareal vodi 1:0! Arnaut Danžuma trese mrežu Bajerna posle lepe akcije Žute podmornice, u kojoj su domaćini nekoliko puta izbegli ofsajd zamku.

21.00 - Utakmice su počele!

20.15 - Dobrodošli na Republikin lajv blog četvrtfinalnih utakmica Lige šampiona.