ENGLEZI NADOMAK POLUFINALA: Liverpul pokorio Lisabon, De Brujne srušio Atletiko!

05.04.2022

18:14

Odigrana su prva dve meča četvrtfinala Lige šampiona.

Antoan Grizman i Ajmerik Laport

Liverpul je napravio veliki korak ka polufinalu pošto je u Lisabonu savladao Benfiku sa 3:1

Još jedan engleski klub bio je uspešan. Siti je na Etihadu bio bolji od Atletika iz Madrida sa 1:0.

Redsi su do trijumfa na Da Lužu stigli potpuno zasliženo. Dominirali su od samog starta utakmice.

Gosti su poveli već u 17. minutu golom Ibrahime Konatea. Robertson je sjajno ubacio loptu iz kornera, a defanzivac je preciznim udarcem savladao Vlahodimosa.

Mane je u 34. minutu pogodio za 2:0. Konate je ukrao loptu, dodao do Aleksandra-Arnolda, koji fenomenalnim pasom pronalazi Luisa Dijasa. Bivši igrač Porta spušta loptu glavom do Manea, koji pogađa u cilj.

Darvin Nunjez je u 49. minutu smanjio na 2:1. Konate je napravio katastrofalnu grešku i dozvolio da lopta dođe do Nunjeza, koji je smešta u mrežu.

Liverpul je do dva gola prednosti pred revanš stigao golom Dijaza u 88. minutu-

Siti je uz dosta muke stugao do minimalne pobede nad Atletikom.

Domaćin je napadao čitav meč, dok se Simeone opredelio na totalnu defanzivu.

Činilo se da će Jorgandžije odoleti, ali je De Brujne u 78. minutu postigao pobedonosni gol.

Rezervista Foden je poslao pas kroz noge Reinaldu, lopta je došla do De Brujnea, koji je rutinski savladao Oblaka za veliku radost na stadionu.

Do kraja meča nije bilo promena, iako je Siti mogao do još nekog gola.

Tokove mečeva mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

BENFIKA - LIVERPUL 1:3 (0:2)

MANČESTER SITI - ATLETIKO MADRID 1:0 (0:0)

II Poluvreme

Gotovi su mečevi u Lisabonu i Mančesteru.

88. minut - GOOOOOL - Liverpul stiže do 3:1. U strelce se upisao i Luis Dijaz.

70. minut - GOOOOOL - Siti konačno vodi sa 1:0. De Brujne slama otpor Atletika.

67. minut - Siti i dalje ništa ne može, Atletiko se sjajno brani.

49. minut - GOOOOOL - Benfika smanjuje na 2:1. Najbolji strelac lisabonskog velikana Darvin Nunjez postiže važan gol.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

I Poluvreme

Poluvremena u Lisabonu i Mančesteru.

34. minut - GOOOOOL - Liverpul ima velikih 2:0. Ovoga puta strelac je Mane.

30. minut - Veliki pritisak Sitija, ali Atletiko odoleva.

23. minut - Prva prava šansa za Benfiku, Everton je dobro prošao, ali nije pogodio cilj.

17. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi u Lisabonu sa 1:0. Ibrahima Konate postiže gol za Redse, neočekivan strelac za vođstvo Engleza.

4. minut - Keita propušta veliku priliku za Liverpul. Pokušao je glavom, ali tik iznad prečke.

1. minut - Krenuli su mečevi u Lisabonu i Mančesteru.