PUTUJ EVROPO: Partizan se nije obrukao u Roterdamu, ali objektivno bolja ekipa nastavlja takmičenje!

17.03.2022

21:49

Fudbaleri Partizana u revanš susretu osmine finala UEFA Lige konferencija gostuju u Roterdamu.

Fejenord - Partizan

3:1 (1:0) - kraj

(Desers 45`, Nelson 59`, Linsen 90`; Rikardo Gomeš 61`)

- Drugo poluvreme:

Kraj susreta.

- 90. minut: Torstra fantastično asistira i trese se mrea crno-belih. Strelac je Linsen - 3:1

- 89. minut: Velika prilika za Fejenord, ali Stevanović odlično interveniše.

- 87.minut: Uspavanka u finišu susreta u Roterdamu.

- 84. minut: Iz igre izlaze Marković i Jevtović, a u igri će do kraja susreta biti veteran Smiljanić i mladi Baždar.

- 78. minut: Dvostruku izmenu vrši trener Stanojević. Ulaze Jović i Holender, a iz igre izlaze Rikardo Gomeš i Menig.

- 72. minut: Izmena u Partizanu. Umesto Jojića u igru ulazi Terzić.

- 69. minut: Prodor Meniga po levom krilu, odličan centaršut, ali je udarac Markovića glavom završio preko prečke.

- 66. minut: Novaa odlična prilika za crno-bele. Pokušao je ponovo Rikardo Gomeš, ali je Marsijano odlično intervenisao.

- 65. minut: Odlično je Jojić oduzeo loptu, ali je pogrešio u odsusnom trenutku. Imao je samog Rikarda Gomeša koji je bio u idealnoj situaciji za postizanje pogotka.

- 61. minut: GOOOOOL - Nakon akcija Markovića, lopta se odbija do Rikarda Gomeša koji trese mrežu Holanđana - 2:1

- 59. minut: GOOOOL - Prodro je Til po desnom krilu, ubacio loptu po zemlji, a Nelson je bio precizan. Stevanović tu ništa nije mogao - 2:0

- 57. minut: Sporna situacija u šesnaestercu Partizana, ali je pištaljka Entonija Tejlora ostala nema.

- 56. minut: Prvi opasniji udarac ka golu Fejenorda. Pokušao je Rikardo Gomeš sa 18 metara, ali je Marsijano uspešno intervenisao.

- 53. minut: Nakon greške Jevtovića, Fejenord je imao veliku priliku da duplira prednost, ali je ona otišla u nepovrat. Ujedno je pomoćni sudija signalizirao i ofsajd poziciju domaćih fudbalera.

- 49. minut: Agilnije su crno-beli započeli drugi pereiod igre. Korner nakon kojeg je Marković bio najviši u skoku, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Počinje drugo poluvreme.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

- 45. minut: GOOOOOL - Fejenord vodi. fantastičan udarac Tornstre iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila Desersa i Stevanović je samo pogledom ispratio let lopte - 1:0.

- 44. minut: Žuti karton za Jevtovića zbog preoštrok starta.

- 43. minut: Udarac Senistere završava u živom zidu.

- 42. minut: Saničanin pravi prekršaj na samoj ivici šesnaesterca. Lepa prilika za domaćina.

- 40. minut: Drugi korner za Partizan, ali i ovoga puta domaćini bez većih problema otklanjanu opasnost.

- 37. minut: Pao je Rikardo u šesnaestercu domaćina, ali je sudija samo pokazao da se igra nastavi.

- 33. minut: TRese se mreža Partizana, ali je na asistenciju pomoćnog sudije gol poništen. Na usporenom snimku se jasno vidi da nedozvoljene pozicije nije bilo. Ostaje 0:0.

- 26. minut: Žuti karton zbog povlačenja za dres zaradio je Urošević.

- 21. minut: Prvi udarac ka golu Fejenorda. Pokušao je Menig, ali je njegov udarac izblokiran, pa je Marsijano bez većih problema intervenisao.

- 19.minut: Prvi korner za Fejenord protekao je bez opasnosti po gol crno-belih.

- 16. minut: Potencijalna opasnost pred golom domaćina. Menig  je bio u solidnoj prilici nakon dodavanja Rikarda, ali je u odsudnom trenutku pogrešio i odbrana Fejenorda je bez većih problema otklonila opasnost.

- 14. minut: Lepa akcija roterdamskih crveno-belih, ali je udarac Sinistere blokirao Lazar Marković.

- 11. minut: Prvi opasniji napad Partizana. Menig je prošao po levom krilu, ali je odbrana Fejenorda dobro intervenisala. Prvi korner za crno-bele. Korner je izveo Jojić, ali domaćini bez većih problema otklanjanu opasnost..

- 8 minut: Novi ozbiljniji napad domaće ekipe, ali je Miletić otklonio opasnost pred golom Stevanovića..

- 6. minut: Prva ozbiljnija akcija Fejenorda, ali na centaršut niko nije reagovao u šesnaestercu Partizana.

- 5. miut: Uvodni minuti susreta protiču u odmeravanju snaga dveju ekipa, s tm da domaćin znatno više ima loptu u nogama.

Utakmica počinje.

Ekipa Partizana pred start meča u Roterdamu

Trener PartizanaAleksandar Stanojević odlučio se da na megdan holanskoj ekipi izvede sledeći sastav:

Stevanović, Urošević, Saničanin, Miletić, Urošević, Zdjelar, Jevtović, Jojić, Marković, Menig, Rikardo Gomeš

Glavni sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

Pomoćne sudije: Geri Besvik (Engleska), Adam Nan (Engleska)

Četvrti sudija: Daren Ingland (Engleska)

- Uvod:

U prvom susretu koji je pre sedam dana odigran na stadionu u Humskoj, fudbaleri Fejenorda ostvarili su ubedljiv trijumf rezultatom 5:2. Crno-beli su u dva navrata imali prednost golovima Bibrasa Natha i Nemanje Jovića, ali su gosti u finišu susreta načinili preokret i ostvarili pobedu kojom su najverovatnije već obezbedili plasman u narednu rundu UEFA Lige konferencija.