SPEKTAKL ZA KRAJ GRUPNE FAZE: Bajern PONIZIO Barselonu i poslao je u Ligu Evrope, Salcburg i Lil slave ISTORIJSKE trijumfe!

08.12.2021

21:36

Grupna faza Lige šampiona je završena, a jedino će u četvrtak odložen meč odigrati Atalanta i Viljareal.

Fudbaleri Barselone takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope.

Kataloncima je trijumf u Minhenu obezbeđivao drugo mesto u grupi, ali je Ćavijev tim deklasiran sa 3:0.

Barselona je hrabro krenula, ali je Bajern blickrigom Milera i Sanea stigao do velikih 2:0 na poluvremenu. U nastavku pogodio je i Musijala, pa je Barsa doživela još jedan debakl od Bajerna.

U drugom meču grupe Benfika je rutinski savladala Dinamo Kijev u Lisabonu sa 2:0.

Portugalski velikan će tako sa drugog mesta u nok-aut fazu Lige šampiona.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu, a strelci su bili Jaremčuk i Žilberto.

U grupi G bilo je najzanimljivije, pošto su sva četiri tima mogla do nok-aut faze. Na kraju prvo mesto pripalo je Lilu, a drugo Salcburgu.

Lil je u gostima razbio Volfsburg sa 3:1 i zasluženo izborio prvu poziciju uoči osmine finala LŠ.

Jilmaz je šampiona Francuske u prednost doveo u 11. minutu, a na drugi gol Lila čekali smo sve do 72. kada je David povisio na 2:0. Šest minuta kasnije gol za 3:0 postiže Gomeš.

Volfsburg je do kraja meča uspeo jedino da ublaži poraz pogotkom Štefena.

Salcburg je na svom terenu savladao Sevilju sa 1:0 i tako je poslao u Ligu Evrope.

Jedini gol za austrijskog velikana postigao je Okafor u 50. minutu.

U grupi F odigran je samo meč između Mančester junajteda i Jang Bojsa, pošto je zbog velikog snega u Bergamu utakmica Atalanta Viljareal odložena za četvrtak.

U meču bez rezultatskog značaja Mančester i Jang Bojs podelili su bodove, pošto je bilo 1:1.

Matić je kao kapiten vodio nikad promešaniju postavu Junajteda. Grinvud je na samom startu doneo prednost Mančesteru, da bi Jang Bojs u 42. minutu izjednačio golom Ridera.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

II POLUVREME

90. minut - Gotovi su svi mečevi.

89. minut - GOOOOOL - Volfsburg je golom Štefena uspeo da ublaži vođstvo Lila, pa je sad 3:1.

78. minut - GOOOOOL - Volfsburg je deklasiran na svom terenu, Gomeš donosi neverovatnih 3:0 Lilu.

72. minut - GOOOOOL - Džonatan David pogađa za 2:0, Lil pred prvim mestom, Volfsburg pred poslednjim.

62. minut - GOOOOOL - Musijala donosi ogromnih 3:0 Bajernu.

51. minut - GOOOOOL - Salcburg vodi protiv Sevilje golom Okafora sa 1:0. Andalužani su sad u još većem problemu.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena na terenima širom Evrope.

43. minut - GOOOOOL - Golčina Sanea, Bajern ima ogromnih 2:0, a već sada se može reći da će Barsa u Ligu Evrope.

42. minut - GOOOOOL - Jang Bojs je golom Ridera izjednačio na 1:1 protiv Junajteda.

34. minut - GOOOOOL - Barselona je sada blizu Lige Evrope, pošto gubi od Bajerna u Minhenu sa 1:0. Miler je strelac.

22. minut - GOOOOOL - Benfika stiže do velikih 2:0 golom Žilberta.

Meč Atalante i Viljareala odložen je za četvrtak zbog ogromne količine snega koji pada u Bergamu.

16. minut - GOOOOOL - Benfika vodi sa 1:0 golom Jaremčuka, Barselona sad mora da pobedi u Minhenu kako bi osvojila drugo mesto.

11. minut - GOOOOOL - Burak Jilmaz donosi prednost Lilu u Nemačkoj.

9. minut - GOOOOOL - Prvi pogodak ove večeri pao je na Teatru snova, Grinvud je strelac za vođstvo Mančester junajteda od 1:0.

1. minut - Krenuli su mečevi koji će zatvoriti grupnu fazu LŠ! Jedino se još uvek ne igra u Bergamu, pošto je meč odložen zbog snega.

UVOD

20:45 - Poznat je rasplet u grupi H, gde je Juventus iskoristio samoubistvo Čelsija i osvojio prvo mesto. Opširnije o tome pročitajte OVDE.

20:30 - Još pola sata ostalo je do početka poslednjih mečeva grupne faze Lige šampiona za sezonu 2020/21.